Co młodzi myślą o wolontariacie? Dlaczego się (nie?) angażują? Czego oczekują od dorosłych: nauczycielek i nauczycieli, rodziców, instytucji organizujących wolontariat?

58619774 2070625863035901 2838192643500933120 n


Zapraszamy na debatę, w której oddamy głos młodym wolontariuszom i wolontariuszkom z programu Kto na ochotnika? Wolontariat w szkole, realizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej, we współpracy z miastem stołecznym Warszawa, w ramach projektu “Ochotnicy warszawscy”.

Jeśli:

  • opiekujesz się wolontariatem szkolnym lub koordynujesz pracę młodych wolontariuszy w instytucji, szkole,
  • pracujesz na co dzień z młodzieżą lub na rzecz młodzieży,
  • ciekawi cię, co młodzi mają do powiedzenia o zaangażowaniu społecznym,
    to nie może Cię na tym wydarzeniu zabraknąć!

To nie będzie sesja gadających głów. Nie zaprosimy ekspertów, żeby z pozycji autorytetów opowiedzieli nam o tym „jaka jest młodzież” i nie będziemy narzekać na stan ducha i umysłu polskich uczniów. Chcemy wysłuchać młodych i dać im przestrzeń, by mówili o sobie własnym językiem. Debata będzie interaktywnym wydarzeniem włączającym publiczność: zaproszeniem do wspólnej rozmowy o doświadczeniu wolontariatu i o tym, co zrobić, by uczniowie mogli się dzięki niemu rozwijać.

Wydarzenie odbędzie się 14 maja br. o godzinie 10.00 w Austriackim Forum Kultury przy ul. Próżnej 7/9.

Link do wydarzenia - tutaj

Ważne: Jeśli planujesz przyjść na wydarzenie z grupą uczniów i uczennic, napisz do koordynatorki projektu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 


 Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak dobrze organizować wolontariat szkolny lub młodzieżowy? Zajrzyj do naszej "bazy wiedzy"!