O czym należy pamiętać przygotowując ofertę rekrutacyjną na wolontariat? Jaką ofertę można określić mianem „profesjonalnie przygotowanej”? Czego od oferty mogą oczekiwać nasi potencjalni wolontariusze? Na te i inne pytania dotyczące ofert wolontariackich z pewnością odpowiedź znają kolejni laureaci konkursu „Pokaż się z dobrej strony”!

Już trzeci rok warszawscy organizatorzy wolontariatu, którzy założyli swoje oferty rekrutacyjne na www.ochotnicy.waw.pl, biorą udział w konkursie na najlepszą ofertę wolontariatu „Pokaż się z dobrej strony”. Celem konkursu jest promowanie dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy, a także zwrócenie uwagi na ofertę, jako na ważny element profesjonalnej organizacji wolontariatu.

W dwóch poprzednich latach wyróżniliśmy w konkursie łącznie osiemnaście ofert, których autorami były stołeczne instytucje i organizacje pozarządowe. Trójką zwycięzców w 2017 roku byli Warszawski Szpital dla Dzieci, Warszawski Ogród Zoologiczny oraz Fundacja Mary i Max. Rok później na podium stanęli: Stowarzyszenie Kreatywni 50+, Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku!”, a także Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym.

Tegoroczną edycję konkursu rozpoczynamy od wyróżnień wiosennych. Jury konkursowe przeanalizowało oferty opublikowane w pierwszym kwartale tego roku na Miejskim Portalu Wolontariatu i postanowiło wyróżnić trzy spośród nich. Gratulacje składamy autorkom i autorom ofert z Przystanku Książka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, Fundacji Cinemania oraz Fundacji Maraton Warszawski

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Przystanek Książka. - WOLONTARIAT “PLANSZÓWKI KONTRA SIECIÓWKI”

planszówki kontra sieciówki

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota zaoferowała wolontariuszom liczne korzyści wynikające z zaangażowania się w wolontariat – od rozwoju umiejętności interpersonalnych po rozwijanie hobby. Ofertodawca jasno określił swoje potrzeby oraz oczekiewania względem ochotników. 

 

Fundacja Cinemania - Zostań Wolontariuszem w Trampkach

wolontariuszem w trampkach

Fundacja Cinemania ciekawie i dokładnie opisała zadania, które będą powierzone wolontariuszom, zaproponowała również rozwijające pasje i inspirujące benefity. Na szczególne docenienie zasługuje uwzględnienie w treści ogłoszenia szczegółowego harmonogramu rekrutacji i szkoleń dla wolontariuszy.

 

Fundacja Maraton Warszawski - Wolontariat podczas 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego!

14. PZU Półmaraton

Oferta Fundacji Maratonu Warszawskiego jest napisana w zachęcający sposób, bezpośrednim, lekkim językiem adekwatnym do imprezy sportowej. Na podkreślenie zasługuje różnorodny, bardzo dokładny opis zakresu zadań, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Precyzyjne podanie informacji sprawia, że jeszcze przed wysłaniem zgłoszenia zainteresowani mogą przemyśleć i zdecydować w jakie zadania chcieliby się zaangażować.


Wyróżnione oferty zakwalifikowały się do finału tegorocznej edycji konkursu. Skład finalistów uzupełniony zostanie o wybrane oferty z dwóch kolejnych głosowań: lato i jesień. Finał edycji 2019 nastąpi w grudniu br.

Konkurs trwa w okresie od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 17 listopada 2019.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00 pod nr. telefonu: (22) 635 27 73. Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.


Szukasz wskazówek jak przygotować dobrą ofertę rekrutacyjną dla wolontariuszy? Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji, poradnictwa czy infolinii albo przyjdź na szkolenia dedykowane warszawskim organizatorom wolonariatu!


 

Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.