Wolontariusze Centrum Myśli Jana Pawła II mają zaszczyt zaprosić wszystkich ochotników i ochotniczki działające wolontariacko w Warszawie na Sztafetę Miłosierdzia, czyli wspólny bieg wolontariuszy działających w różnych ośrodkach na terenie stolicy i okolic. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia (w Niedzielę Miłosierdzia) w centrum Warszawy.

Ideą biegu jest sieciowanie organizacji wolontariackich i krzewienie idei wolontariatu. Jak zapowiadają organizatorzy:

Chcemy się z Wami – Wolontariuszami z różnych warszawskich ośrodków – bliżej poznać i zrobić wspólnie coś ciekawego, a jednocześnie pomocnego. Poza biegiem, który jest głównym punktem wydarzenia, odbędzie się zbiórka książek na rzecz trzech organizacji: Fundacji Zmiana (zajmującej się więźniami), Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia (opiekującej się m.in. osobami w kryzysie bezdomności i samotnymi matkami) oraz Domu Pomocy Społecznej „Chemik” (ośrodka dla osób w podeszłym wieku) . Z tego powodu będzie to wydarzenie unikatowe – każdy uczestnik przebiegnie wyznaczony odcinek sztafety z książką w ręku, aby finalnie złożyć ją na wspólną wieżę z zebranych darów. Po biegu na dziedzińcu Centrum Myśli Jana Pawła II odbędzie się wielki finał Sztafety Miłosierdzia. Będzie to specjalny punkt wydarzenia, na który przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i pyszne przekąski.

Plakat Sztafeta miłosierdzia

GDZIE?

 • START: skwer Anki Kowalskiej
 • FINAŁ: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11

KIEDY?

 • 28.04.2019 r. (niedziela)
 • początek rejestracji o godz. 12.30
 • start o godz. 13.00

JAKIE DYSTANSE?

 • Sztafeta składa się z czterech odcinków podobnej długości (około 500 m).
 • Pierwszy z członków zespołu zaczyna bieg i po przebiegnięciu 500 m dołącza do niego drugi uczestnik – i tak co 500 m (a zatem członkowie zespołu łącznie przebiegną kolejno: 1. osoba – 500 m, 2. osoba – 1000 m, 3. osoba – 1500 m, 4. osoba – 2000 m). Do mety dobiega cały 4-osobowy zespół. Ideą biegu jest nie rywalizacja pomiędzy zespołami, a promowanie współpracy w grupie.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

 • Zbierzcie zespół 4-osobowy (jeśli jest Was więcej lub mniej, to również możecie się zgłosić – odcinki trasy do przebiegnięcia zostaną między Was inaczej podzielone)!
 • Weźcie ze sobą książki, które chcecie przekazać potrzebującym (mogą być zarówno używane, jak i nowe).
 • Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/rmozCFAFoarFghm56.
 • Zgłoszenia przyjmowane są do 23 kwietnia.

Każdy zespół powinien przygotować specjalny element stroju, który pozwoli wyróżnić go spośród pozostałych uczestników biegu i nawiąże do typu jego działalności wolontariackiej.

Więcej informacji o sztafecie znajdziecie na https://www.centrumjp2.pl/sztafetamilosierdzia/ 

Do zobaczenia!


Wszystkich wolontariuszy z Warszawy zapraszamy również do skorzystania z bezpłatnej całorocznej oferty szkoleń. W ofercie m.in. szkolenia z autoprezentacji, umiejętności liderskich czy promocji i komunikacji.