27 kwietnia (sobota) organizujemy drugi w tym roku kurs pierwszej pomocy realizowany przez przedstawicieli i przedstawicielki Chorągwi Stołecznej ZHP. Tym razem z warszawskimi wolontariuszami pracować będą przedstawiciele Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Stołecznej ZHP.

Kurs pierwszej pomocy realizowano w ramach miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy już kilkukrotnie. Za każdym razem cieszył się on ogromnym zainteresowaniem – tylko w ubiegłym roku w zajęciach udział wzięło 43 ochotników.

pierwsza pomoc 27.04

 

Warszawscy wolontariusze, który zdecydują się wziąć udział w szkoleniu, w czasie siedmiogodzinnego kursu przećwiczą w praktyce, pod okiem doświadczonych ratowników m.in. opatrywanie ran, resuscytację, postępowanie z różnymi rodzajami urazów czy z nieprzytomnym poszkodowanym. Dzięki temu nauczą się jak reagować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia tak, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i poszkodowanemu.


ZAPISY

Jeśli jesteś koordynatorem lub koordynatorką i zgłaszasz swoich wolontariuszy na szkolenie, kliknij tutaj.

Jeśli jesteś wolontariuszem lub wolontariuszką i sam wypełniasz formularz, kliknij tutaj.


Na szkolenie zapraszamy 27 kwietnia w godzinach 9:00-16:00 do siedziby Chorągwi Stołecznej ZHP przy ul. Piaskowej 4. Liczba miejsc ograniczona.


Wyświetl większą mapę


Interesują Cię również inne szkolenia dla wolontariuszy? Zachęcamy do śledzenia aktualności oraz profilu „Ochotników warszawskich” w serwisie facebook.


Programy rozwojowe dla warszawskich wolontariuszy realizowane są przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Przygotowanie i prowadzenie miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie” i są częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.