Chcesz działać społecznie? Chcesz się jakoś zaangażować w pracę w organizacji, ale nie do końca wiesz, jak to zrobić? Nie wiesz, gdzie się udać, aby zostać wolontariuszką/em? Znajdź odpowiedź na te pytania już 29 marca podczas Warszawskich Targów Wolontariatu. 

Pomysł organizacji Warszawskich Targów Wolontariatu zrodził się w głowach uczniów stołecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego. Targi to jednodniowe spotkanie z przedstawicielami stołecznych instytucji i organizacji pozarządowych, które angażują wolontariuszy w swoje działania. Jak zapewniają pomysłodawcy, a zarazem organizatorzy Targów, uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z ofertą poszczególnych organizacji, zapisać się na wolontariat w jednej z nich i poznać ludzi mających w sobie zapał do bezinteresownego pomagania. Będzie to także okazja do wysłuchania prelekcji od osób, które od lat działają w organizacjach pozarządowych i instytucjach publicznych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłaty.

Targi Wolontariatu 29.03

Wśród wystawców na targach zobaczymy m.in.: Towarzystwo Charytatywne im. Ojca PioStowarzyszenie Otwarte DrzwiMłodzieżowy Strajk KlimatycznyKlub JagiellońskiUniwersyteckie Centrum WolontariatuAIESEC, Fundację Uniwersytet Dzieci, Fundację Avalon, Fundację Habitat for Humanity Poland, także stoisko Ochotników warszawskich.

Targi odbędą się 29 marca w godzinach 13:00-18:00 w Warsztacie Warszawskim na pl. Konstytucji 4.


Wyświetl większą mapę

Więcej informacji o Warszawskich Targach Wolontariatu tutaj.


Wydarzenie zostało objęte honorowym patronetem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa - Rafała Trzaskowskiego, a także Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Warszawskiego Targi Wolontariatu są realizowane w ramach konkursu Mam Pomysł, prowadzonego przez Klub Inteligencji Katolickiej. Konkurs finansuje miasto stołeczne Warszawa w ramach programu Aktywna Warszawska Młodzież.