Ochotnicy mogą już przygotować się do wakacji! Zbieramy zapisy na kurs wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dwa pierwsze weekendy kwietnia dla wolontariuszy zapowiadają się intensywnie. Dokładnie wtedy odbędzie się kurs pozwalający na zdobycie uprawnień wychowawcy kolonijnego. Będzie prowadzony przez Chorągiew Stołeczną ZHP i obejmie łącznie 36 godzin zajęć. To już trzecia odsłona tego szkolenia, realizowanego w ramach miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie. Kurs jest darmowy i pozwala na dobre przygotowanie się do roli opiekuna kolonijnego – obejmuje bowiem blok zajęć z pierwszej pomocy, pozwala nauczyć się planowania pracy wychowawcy i kreatywnego organizowania czasu dzieciom w czasie wyjazdu.

3

To doskonała alternatywa dla płatnych kursów online, które pozwalają wprawdzie zdobyć wymagane uprawnienia, ale w ograniczonym stopniu pozwalają odpowiednio przygotować się do nowej roli. Zajęcia przygotowane z myślą o warszawskich wolontariuszkach i wolontariuszach są czymś więcej niż tylko zbiorem materiałów, z którymi należy się zapoznać. 

To nie był czas wykładów, z których notatki zgubią się gdzieś na półkach. Podczas kursu intensywnie pracowaliśmy, co pomogło nam nie tylko chcieć być wychowawcami, ale też nimi stawać się. Treść i forma kursu zachęcały do aktywnego poznawania i zdobywania doświadczenia. Mało siedzenia, dużo działania: tak określiłbym czas tego kursu – mówi o zajęciach z przedstawicielami Chorągwi jeden z ubiegłorocznych uczestników, Artur Markevič.

W czasie dwóch poprzednich edycji z możliwości zdobycia uprawnień wychowawcy wypoczynku skorzystały łącznie 32 osoby.

Data: 5-7 kwietnia i 12-14 kwietnia (szkolenie obejmuje łącznie 6 dni)

Czas: piątki – 16:00-20:00, soboty i niedziele: 9:00-16:00

Zapisy na szkolenie

Aby zgłosić się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką miejskiej oferty szkoleń - Anetą Birnbaum Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Programy rozwojowe dla warszawskich wolontariuszy realizowane są przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Przygotowanie i prowadzenie miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie” i są częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

 


Dowiedz się więcej o szkoleniach dla wolontariuszy Zachęcamy do śledzenia aktualności oraz profilu „Ochotników warszawskich”w serwisie facebook.

"Ochotnicy warszawscy" to także oferta wspracia dla organizatorów wolontariatu.