Koordynatorzy i organizatorzy wolontariatu, serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie branżowe: „Korzyści i wyzwania w pracy z wolontariuszem seniorem”.

Zapraszamy wszystkie organizacje i instytucje, które już współpracują z seniorami lub dopiero chciałyby zaangażować seniorów w charakterze wolontariusza. Porozmawiamy o tym, na czym polega specyfika pracy z wolontariuszem seniorem, czy trudno jest namówić seniorów do pracy na rzecz innych, czy może jest zupełnie odwrotnie? Przyjdźcie, podzielcie się swoimi pomysłami i skorzystajcie z rozwiązań innych.

Tym razem spotykamy się w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” – wyjątkowym miejscu, gdzie wolontariat jest skutecznie wykorzystywany jako narzędzie aktywizacji seniorów. O potencjale ukrytym w wolontariuszach seniorach opowie Dominika Witkowska - koordynatorka wolontariatu w CAM „Nowolipie”, a poprowadzi je Monika Bełdowska – facylitatorka, trenerka i managerka projektów.


Wyświetl większą mapę

Cykl spotkań branżowych jest adresowany do koordynatorów reprezentujących jedno środowisko pozwalających czerpać pomysły do działania lub podejmowania wspólnych przedsięwzięć. Jest to drugie i ostatnie spotkanie z cyklu spotkań branżowych dot. wolontariatu senioralnego.

Spotkanie odbędzie się 13 lutego w godz. 10.00-13.00 przy ul. Nowolipie 25 B. Spotkanie jest bezpłatne. Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji na temat spotkania udzieli: Elżbieta Baranowska-Pytko – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 635 27 73, 614 777 399
Serdecznie zapraszamy!

 


Wydarzenie jest realizowane we współpracy Miasta Stołecznego Warszawa i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, jako część działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu”, realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy”.