Już trzeci rok zapraszamy wolontariuszki i wolontariuszy współpracujących ze stołecznymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami do wzięciu udziału w Akademii Liderów Wolontariatu. ALW to program szkoleniowo-grantowy, którym wspieramy realizację autorskich pomysłów wolontariuszy. Każdemu zespołowi wolontariuszy, który chce przekuć pomysł na inicjatywę społeczną w rzeczywistość, i który zgłosi się do Akademii, zaoferujemy szkolenie, wsparcie mentora, a także grant finansowy. Rekrutacja zespołów trwa do 13 lutego br. 


Kogo szukamy?

Trzyosobowych zespołów wolontariuszy, którzy mają pomysł na działanie i chcą go wspólnie zrealizować. Nie musicie być wolontariuszami jednej organizacji lub instytucji. Wiek: minimum 16 lat, górnej granicy nie ma.

Co będzie się działo?
Zaczynamy od dwudniowego szkolenia, na którym nauczycie się podstaw pracy metodą projektu, pracy w zespole, opowiemy Wam o roli lidera i przedstawimy Wam Waszych mentorów – opiekunów grup, którzy będą wspierali Was w przekuwaniu pomysłów w rzeczywistość. Każda z grup dostanie także dofinansowanie w wysokości do 1500 zł na realizację swoich planów.


W dwóch poprzednich edycjach uczestnikom udało się m.in. zorganizować spacery nordic walking dla seniorów w Łazienkach Królewskich (rezultaty możecie zobaczyć TUTAJ), zorganizować targi wolontariatu i warsztaty dla wolontariuszy dotyczące współpracy z osobami z niepełnosprawnością, przeprowadzić warsztaty z dawnych gier i zabaw w jednej z warszawskich szkół podstawowych i nagrać krótki film zachęcający do wolontariatu w hospicjum. A co Wy chcielibyście zrobić?

ALW logo bez datyJak się zgłosić?

Wypełnij ze swoim zespołem formularz rekrutacyjny. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 lutego. Wyniki rekrutacji ogłosimy do 20 lutego. 

Regulamin realizowania grantów w ramach ALW dostępny jest TUTAJ.

Harmonogram projektu:

13 lutego  Koniec przyjmowania zgłoszeń (wyniki: do 20 lutego)
2-3 marca  Dwudniowe szkolenie w Warszawie (sobota i niedziela, 9:00-17:00)
4 kwietnia  Spotkanie śródprojektowe (16:00-20:00)
4 marca - 19 maja  Realizacja projektów w ramach ALW
30 maja   Spotkanie podsumowujące (16:00-20:00)

Ważne informacje!
Przed przystąpieniem do wypełniania formularza prosimy o zapoznanie się z harmonogramem i planem czasowym całego projektu. Wypełnienie formularza traktujemy jako potwierdzenie, że wolontariusze mogą w tych terminach uczestniczyć w zajęciach i są w stanie zrealizować założenia Akademii w zakresie pracy nad projektem.

 

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką Akademii Liderów Wolontariatu:
Aneta Birnbaum
22 55 68 254
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Jeśli interesują Cię inne działania wspierające rozwój wolontariuszy sprawdź naszą miejską ofertę szkoleń!


 

Projekt „Akademia Liderów Wolontariatu” realizowany jest przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Przygotowanie i prowadzenie miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie” i jest częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.