W roku 2018 z oferty miejskiego systemu szkoleń skorzystało aż 316 wolontariuszy i wolontariuszek z 83 warszawskich organizacji i instytucji. Przeprowadziliśmy 29 szkoleń z 19 różnych tematów. Zanim w tym roku ruszymy z kolejną edycją, chcemy się zapytać Was - wolontariuszy i wolontariuszki warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji, z jakich tematów szkoleń chcielibyście skorzystać w 2019 roku.

Już trzeci rok prowadzimy szkolenia, dzięki którym wzmacniane są rózne kompetencje stołecznych wolontariuszy. Stworzyliśmy przestrzeń, w której osoby współpracujące na co dzień z różnymi organizacjami i instytucjami mogą nie tylko wspólnie się szkolić, lecz także spotkać się w różnorodnym gronie i wymienić doświadczeniami związanymi ze specyfiką ich wolontariatu. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i nowe umiejętności pomogą wolontariuszom w codziennej pracy i będą wzmocnieniem w realizacji wolontariackich aktywności.

Na początku trzeciej edycji chcemy wsłuchać się w Wasze głosy, aby jeszcze lepiej dopasować miejską ofertę szkoleniową do potrzeb uczestników. Na pewno w 2019 roku ponownie spotkamy się na warsztatach z animacji dzieci i młodzieży, komunikacji interpersonalnej, podstaw pracy projektowej, promocji oraz trudnych sytuacji i pracy w stresie. Nie zabraknie także organizowanych przez Chorągiew Stołeczną ZHP kursów pierwszej pomocy i kursów wychowawców wypoczynku, które od samego początku cieszą się dużą popularnością. Jakie jeszcze tematy zrealizujemy? To zależy od Was!

Chcesz poznać tajniki debaty oksfordzkiej, dowiedzieć się jak wolontariat może pomóc Ci w byciu bardziej konkurencyjnym na rynku pracy albo sprawdzić czym jest design thinking? A może myślisz o jakimś innym obszarze, który z Twojego punktu widzenia może przydać się warszawskim wolontariuszom?

Daj nam znać i wskaż w ankiecie tematy warsztatów, w których chcesz wziąć udział w tym roku. Twoja odpowiedzi pomogą nam w planowaniu trzeciej edycji szkoleń.

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj. Wypełnienie ankiety zajmie Ci mniej niż 1 minutę.

Pierwsze szkolenia trzeciej edycji odbędą się w marcu 2019 roku, a zapisy na nie będą dostępne już od lutego.

 

Projektu realizowany jest przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Przygotowanie i prowadzenie miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie” i jest częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.