Chcesz się rozwijać jako opiekun koła wolontariatu? Poszukujesz najświeższych inspiracji na temat wolontariatu dla uczniów, a nie zawsze masz możliwość uczestniczyć w szkoleniach? Interesują Cię zagadnienia związane z szkolnymi kołami wolontariatu? Dowiedz się więcej o specyfice i możliwościach w zakresie wolontariatu szkolnego i młodzieżowego poprzez nagrania z webinariów! 

WOLONTARIAT A KOMPETECJE

Szkolne kluby wolontariatu, działając na styku edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnej, stwarzają duże możliwości rozwoju kompetencji kluczowych. Jak zatem w ciekawy i skuteczny sposób wspierać rozwój tych kompetencji u dzieci i młodzieży zaangażowanych w wolontariat? O tym opowiada Marta Brzezińska-Hubert, trenerka i mentorka w naszym programie rozwoju wolontariatu w szkołach.


JAK ROZMAWIAĆ O BEZDOMNOŚCI

Żeby móc zaangażować się w wolontariat, trzeba najpierw otworzyć się na drugiego człowieka i nauczyć się rozmawiać o problemach, z którymi się mierzy. Dlatego uczestnikom programu rozwoju wolontariatu w szkołach zaproponowaliśmy trudną refleksję nad różnymi aspektami bezdomności, a także nad tym, jak rozmawiać o bezdomności z uczniami. Podczas webinarium wspólnie analizowaliśmy popularne stereotypy na ten temat i poznawaliśmy inicjatywy i ludzi, którzy starają się pomóc osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności.


WOLONTARIAT W SZKOLE I PRAWO

Dariusz Pietrowski ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu omawia prawne regulacje, które znać powinien każdy nauczyciel angażujący swoich uczniów w wolontariat, a także pokazuje, jakie umowy i porozumienia warto zawrzeć przed rozpoczęciem współpracy.


NIE TRAĆ CZASU NA NUDĘ! LOKALNE DZIAŁANIA SPOŁECZNE W WAKACJE

Tomasz Piątek, animator i trener, opowiada o tym, jak odpoczywać w sposób twórczy i z korzyścią dla siebie i innych. Będzie o doświadczeniach, przykładach działań i propozycjach, z których możecie czerpać pełnymi garściami. Na pewno nie będzie to czas stracony! 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak dobrze organizować wolontariat szkolny lub młodzieżowy? Zajrzyj do naszej bazy wiedzy