Wierzymy, że szkoła może być miejscem, które pomaga uczniom i uczennicom zdobywać doświadczenia wolontariackie zgodne z ich zainteresowaniami, uczy dostrzegać płynące z niego wartości, a jednocześnie uwrażliwia na to, że działania na rzecz innych powinny uwzględniać rzeczywiste potrzeby grupy, której chcemy pomóc. Jeśli chcesz w swojej szkole dobrego wolontariatu, ale nurtują Cię pytania dotyczące jego właściwej organizacji, nie wahaj się nam ich zadać! Właśnie ruszyła kolejna ścieżka wsparcia w ramach programu rozwoju wolontariatu szkolnego „Kto na ochotnika? Wolontariat w szkole”.

Pytania prawne, formalne, kontakty do odpowiednich instytucji, organizacja pracy – to tylko niektóre sprawy, w których opiekunowie szkolnego wolontariatu mogą uzyskać wsparcie w ramach programu “Kto na ochotnika? Wolontariat w szkole”. Prowadzimy następujące formy doradztwa:

 1. Dyżury telefoniczne
  Podczas dyżurów zespół programu będzie odpowiadał na bieżące pytania z zakresu podstawowej wiedzy o wolontariacie. W przypadku szczegółowych pytań wymagających wsparcia eksperta z konkretnej dziedziny będzie możliwość umówienia danej osoby na indywidualne konsultacje telefoniczne czy mailowe.
  Dyżury odbywają się we wtorki w godz. 15.00-17.00
  Tel: 22 659 62 03, wew. 128
 2. Mailowa skrzynka kontaktowa
  Przez cały czas można korzystać z doradztwa online za pośrednictwem skrzynki mailowej. Odpowiedzi w prostych sprawach udzielane są na bieżąco, w bardziej złożonych ustalamy termin odpowiedzi indywidualnie. Adres do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 3. Konsultacje, spotkania indywidualne
  W przypadku zagadnień, które wymagają specjalistycznej wiedzy lub więcej czasu, sugerujemy bezpośredni kontakt i spotkania indywidualne z ekspertami. Tematyka konsultacji obejmuje m.in.: zagadnienia prawne, doradztwo indywidualne w sprawie założenia koła wolontariatu lub usprawnienia jego działania i dalszego rozwoju, współpracy z innymi podmiotami w szkole i środowisku lokalnym, narzędzia wspierania i motywowania wolontariuszy, wsparcie w stworzeniu planu rozwoju wolontariatu w szkole. Żeby umówić się na spotkanie, wystarczy wysłać mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem “konsultacje - wolontariat” oraz krótkim opisem problemu i sugerowanymi dniami/godzinami, w których mogą się Państwo umówić na spotkanie. Spotkania odbywają się w biurze CEO: ul. Noakowskiego 10/5.

Sprawdź także w jakich bezpłatnych szkoleniach i webinariach w ramach programu mogą uczestniczyć opiekunowie wolontariatu szkolnego! 

Program „Kto na ochotnika? Wolontariat w szkole” realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i współfinansowany przez m.st. Warszawa. Projekt mieści się w zakresie priorytetowych zadań publicznych wskazanych w Programie „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016–2020” oraz projekcie „Ochotnicy warszawscy”.