Co sprawia, że dana oferta wolontariatu przyciąga uwagę odwiedzających Miejski Portal Wolontariatu? Do jak opisanych zadań najchętniej zgłaszają się wolontariusze? O czym nie wolno zapomnieć budując ofertę wolontariatu swojej organizacji? Odpowiedzi na te i inne pytania z pewnością znają ostatni trzej laureaci konkursu "Pokaż się z dobrej strony"!

Konkurs ’Pokaż się z dobrej strony!’, prowadzony już drugi rok na Miejskim Portalu Wolontariatu, ma na celu promowanie bardzo dobrych ofert prac kierowanych do wolontariuszy. Przez konkurs chcemy uzmysłowić osobom odpowiedzialnym za współpracę z wolontariuszami jak ważnym elementem organizacji pracy wolontariuszy jest ich skuteczna rekrutacja. Formułowanie oferty to pierwszy krok w nawiązaniu satysfakcjonującej relacji z potencjalnym wolontariuszem.

Zasady konkursu są proste - wśród wszystkich widniejących na portalu w danym kwartale ofert wyłuskujemy te, które w najatrakcyjniejszy, najciekawszy, jak i najpełniejszy sposób opisują możłiwość współpracy, którą organizator chciałby nawiązać z ochotnikami. I tak w tym roku wytypowaliśmy już sześć takich ofert! W edycji "wiosna" laury otrzymali: Muzeum Warszawy, Fundacja Wszystkie Mazurki Świata oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. "Letnimi" laureatami zostali: Fundacja Avalon, Stowarzyszenie Innowacji Społecznych „Mary i Max”, a także Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej, Koniku!”.


Bądź z nami 11 grudnia na Dniu Koordynatora Wolontariatu i dowiedz się czyja oferta wygra "Pokaż się z dobrej strony" w 2018 roku!


Jesiennymi laureatami konkursu zostali:

Fundacja Habitat for Humanity Poland - Ochotnicza Akcja Remontowa

habitat

Oferta napisana jest bezpośrednim, otwartym językiem. Zadania wolontariusza zostały jasno określone. Opis projektu został klarownie przedstawiony, podobnie jak wymagania i warunki stawiane kandydatom. Został konkretnie opisany czas w jakim potrzebna jest pomoc wolontariusza oraz zapewniono spotkanie organizacyjne przed wydarzeniem. Przyciąga zwłaszcza możliwość pomocy konkretnym osobom w namacalny sposób.

 

Stowarzyszenie Kreatywni 50+ - Młodszy Asystent Cyfrowy - Wolontariat dla nastolatków na kursie nt EDYTORÓW TEKSTU

kreatywni 50

Ogłoszenie jest we wszystkich punktach starannie i konkretnie opisane: opis projektu, zadań i wymagań względem wolontariusza, jak i oferowanych świadczeń. Na docenienie zasługuje fakt skierowania i dopasowania oferty do konkretnej grupy wiekowej, pokazujący wartość integracji międzypokoleniowej. Na wyróżnienie zasługują wymienione korzyści z zaangażowania, zwłaszcza możliwość rozwoju własnych pasji i zainteresowań.

 

Fundacja Animacja - Wolontariusze do pomocy przy wystawie w Koneserze

fundacja animacja

Fundacja Animacja w swojej ofercie przyciąga uwagę ciekawą, zabawną grafiką. Całyprojekt jest dokładnie opisany, podobnie jak świadczenia dla wolontariusza. Zadania wolontariusza zostały jasno przedstawione. Konkretnie przedstawiono potrzeby organizacji i na czym będzie polegała praca wolontariusza. Wyraźnie podkreślono korzyści z zaangażowania w akcję, zapewniono o możliwej, długofalowej współpracy.


Już 11 grudnia podczas Dnia Koordynatora Wolontariatu zostanie ogłoszona najlepsza oferta 2018 roku. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu wszystkich stołecznych organizatorów i koordynatorów wolontariatu!


Szukasz wskazówek jak przygotować dobrą ofertę rekrutacyjną dla wolontariuszy? Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji, poradnictwa czy infolinii albo przyjdź na szkolenia dedykowane warszawskim organizatorom wolonariatu!

 

Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.