Pozornie może się wydawać, że warsztaty taneczne służą przede wszystkim rozwijaniu umiejętności ruchowych i poznawaniu nowych technik i układów. Jednak w tym przypadku było inaczej!

W piątek 16 listopada br. wspólnie z Centrum Alzheimera zorganizowaliśmy warsztaty taneczne dla warszawskich wolontariuszy, które poprowadził Marcin Hakiel. Plan spotkania zakładał trzy części. W pierwszej z nich rozmawialiśmy na temat wolontariackich doświadczeń grupy oraz Marcina Hakiela, który od 2017 roku wspiera jako ochotnik Centrum Alzheimera i jego mieszkańców. Była to przestrzeń na zadawanie pytań, wymianę doświadczeń i wzajemną inspirację. 

Projekt bez tytułu 13 Projekt bez tytułu 14 1
W kolejnej części odbyły się zajęcia taneczne z udziałem seniorów i wolontariuszy. Łącznie na parkiecie znalazło się ponad 60 osób, a wśród nich, oprócz mieszkańców i wolontariuszy Centrum, byli nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 oraz przedstawciele Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wójtowskiej. Uczestnicy w praktyce mogli zobaczyć zajęcia, które regularnie odbywają się w Centrum, a także zaczerpnąć garść tanecznych inspiracji, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w placówkach, z którymi współpracują. 

Projekt bez tytułu 15

Projekt bez tytułu 16

Tego dnia radość i satysfakcja udzieliły się wszystkim uczestnikom. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zwiedzaniem placówki i rozmową na temat możliwości zaangażowania się w wolontariat i działania na rzecz osób starszych i osób z chorobami otępiennymi. Wydarzenie służyło przede wszystkim spotkaniu pokoleń i integracji. Taniec był narzędziem pozwalającym na prawdziwą lekcję tolerancji i wspólną zabawę ponad podziałami. 

Dziękujemy uczestnikom za udział w warsztatach, a także Marcinowi Hakielowi za zaangażowanie, otwartość i szczerą chęć podzielenia się swoją pasją z wolontariuszami!

 

„Wspieraj dobrze – Program dedykowany wolontariuszom placówek opiekuńczo-leczniczych” jest realizowany w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” ze środków Urzędu m.st. Warszawy. Szczegóły – tutaj.


Jeśli jesteś zainteresowany/a wolontariatem w Centrum Alzheimera, poznaj szczegóły oferty – tutaj.

Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z Marcinem Hakielem, który w rozmowie z Miejskim Portalem Wolontariatu opowiedział o tym, co daje mu wolontariat oraz jak połaczyć taką aktywność z życiem zawodowym i prywatnym. Szczegóły – tutaj.