Zapraszamy do udziału w tegorocznym „Dniu Koordynatora Wolontariatu”!

Dzień Koorynatora Wolontariatu odbędzie się 11 grudnia 2018 roku w godz. 13:00–16:00 w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. Podczas wydarzenia wręczone zostaną nagrody z II edycji konkursów „Pokaż się z dobrej strony” i „Koordynator wolontariatu”, które przebiegały w 2018 roku. Ponadto odbędzie się debata z udziałem zaproszonych gości.

baner Zaproszenie3


W programie wydarzenia:

Debata: "Kiedy inwestycja w wolontariat i wolontariusza daje efekty?”

Sylwia Bielicka – od 2013 roku koordynatorka wolontariatu w Muzeum Narodowym w Warszawie. Specjalistka z zakresu partycypacji w kulturze oraz edukacji muzealnej. Współautorka bloga MUZEARIAT.

Aleksandra Sztajerwald - animatorka społeczno-kulturowa, od zawsze związana z trzecim sektorem. W ramach Fundacji Kultury bez Barier rozwija dostępność instytucji kultury dla osób z autyzmem. Natomiast w Fundacji "Maraton Warszawski" jako koordynatorka wolontariatu dba o tych, bez których organizacja tak dużych imprez biegowych nie byłaby możliwa.

Katarzyna Kulik-Cała – wieloletni pracownik pomocy społecznej, od 2000 r. koordynatorka programu wolontariatu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany, konsultantka ds. aktywizacji społecznej i wolontariatu, od 2006 r. prowadzi szkolenia dla koordynatorów wolontariatu.

Prowadzenie: Paweł Oksanowicz - dziennikarz radiowy i telewizyjny, zajmuje się tematyką społeczno-ekonomiczną, autor książek, moderator licznych debat i konferencji związanych z biznesem, zrównoważonym rozwojem, aktywnością społeczną

Finał Konkursu: "Pokaż się z dobrej strony"

Celem konkursu jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy za pomocą Miejskiego Portalu Wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl. Konkurs ma uświadomić osobom odpowiedzialnym za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem jest efektywna rekrutacja ochotników. Formułowanie oferty to pierwszy krok w nawiązaniu relacji z potencjalnym wolontariuszem.

Dotychczas wśród najlepszych tegorocznych ofertodawców nominowaliśmy do nagrody: Fundację AVALON, Stowarzyszenie Innowacji Społecznych „Mary i Max”, Fundację Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej, Koniku!”, Muzeum Warszawy, Fundację Wszystkie Mazurki Świata oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Finał konkursu: "Koordynator wolontariatu roku 2018"

Celem konkursu jest promocja wolontariatu oraz docenienie roli organizatorów wolontariatu – koordynatorów, którzy na co dzień pracują z wolontariuszami, kierują ich pracą, wspierają, pomagają dokonywać właściwych wyborów w podejmowaniu aktywności wolontariackiej, oraz mają nieoceniony wkład w działania organizacji, w której prowadzą wolontariat. Nominacje w konkursie przyjmowaliśmy do 23 listopada 2018 r. 

 


Zobacz jak świętowaliśmy Dzień Koordynatora Wolontariatu 2017


 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rejestracja i serwis kawowy od godziny 12:30.

Po uroczystości zapraszamy na wspólny lunch.


Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela Elżbieta Baranowska-Pytko - Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Do zobaczenia 11 grudnia w Centrum Kreatywności Targowa! 


Wyświetl większą mapę

Zapraszamy!