Koniec roku to nie powód do tego, aby zwolnić tempo. Jeszcze w listopadzie i grudniu zapraszamy warszawskich wolontariuszy do skorzystania z bezpłatnej oferty dedykowanych im szkoleń. Do wyboru aż 6 różnych tematów! 


22 listopada
między 15:00 a 20:00 przyjrzymy się temu, z jakimi trudnymi sytuacjami stykają się wolontariusze w swojej codziennej pracy – warsztat poprowadzi Maria Makowska. Tym razem pracować będziemy w MAL Żoliborz (ul. Marii Kazimiery 20).

Wszystkich zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu pierwszej pomocy zapraszamy 24 listopada między 9:00 a 16:00 do siedziby Chorągwi Stołecznej ZHP (ul. Piaskowa 4), gdzie pod okiem wykwalifikowanych ratowników będzie można przećwiczyć zasady pierwszej pomocy i uzyskać certyfikat.

27 listopada o godzinie 17:00 rozpocznie się cieszące się dużym zainteresowaniem szkolenie z zakresu prowadzenia działań promocyjnych. To znakomita okazja do tego, by dowiedzieć się jak promować swoje inicjatywy – nie tylko te wolontariackie. Grupa będzie pracować w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" (ul. Nowolipie 25B).

Listopad zamkniemy spotkaniem dotyczącym pracy w grupie – to szkolenie poprowadzi dla nas Maria Makowska w Domu Kultury KADR (ul. Przemysława Gintrowskiego 32). Umiejętność pracy w zespole na pewno przyda się wszystkim wolontariackim ekipom! Termin: 29 listopada w godzinach 14:00-20:00.

W grudniu czekają na ochotników i ochotniczki dwa ostatnie szkolenia: 4 grudnia razem z Agnieszką Szelągowską będzie można przećwiczyć wystąpienia publiczne i poznać kilka sztuczek na radzenie sobie z tremą. Trenować będziemy od 14:00 do 19:00. W mikołajki, czyli 6 grudnia Justyna Józefowicz zamknie tegoroczną edycję programu szkoleniem z pracy w stresie. Zapraszamy w godzinach 15:00-20:00, na Kredytową 6/22 do siedziby Federacji Mazovia.


Wszystkie szkolenia prowadzone będą metodami warsztatowymi, łączącymi zdobywanie wiedzy z praktyką. Proporcje między częściami wykładowymi a praktycznymi będą różnić się w zależności od tematu szkolenia. W programie każdego szkolenia zaplanowana będzie sesja integracyjna.

Zgłoszenia na szkolenia są przyjmowane poprzez formularz na stronie.

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką programu – Aneta Birnbaum Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


 Interesują Cię bezpłatne superwizje i szkolenia dla wolontariuszy placówek opiekuńczo-leczniczych? Sprawdź ofertę programu „Wspieraj Dobrze”, który realizujemy wspólnie z Centrum Alzheimera.


Oferta szkoleń jest realizowana przez Fundację Szkoła Liderów, w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”.