Przed nami kolejna inicjatywa urzędników realizowana w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Urzędu m.st. Warszawy! Wspólnie z wolontariuszami Punktu Wolontariatu Senioralnego CAM "Nowolipie" zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty tworzenia mat węchowych, które zostaną przekazane organizacjom działającym na rzecz bezdomnych zwierząt. 

Czym właściwie jest mata węchowa i dlaczego warto używać jej w pracy psami?

Mata węchowa służy do stymulacji najważniejszego zmysłu psa! Zabawy węchowe mają całą masę zalet. Są świetnym sposobem na rozładowanie nadmiaru energii, pozwalają na koncentrację i uspokajają. Ponadto wzmacniają poczucie pewności siebie czworonogów i budują zaufanie do opiekunów. Mata składa się z gumowego podłoża oraz gęsto przewiązanych pasków z materiału polarowego.

warsztaty cam light

Warsztaty są bezpłatne i ogólnodostępne, odbędą się 22 listopada 2018 r. (czwartek) w godzinach 16:00-19:00 w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" (ul. Nowolipie 25 B). Formuła spotkania umożliwia dołączenie do grupy uczestników w dowolnym momencie ich trwania. 

Szczegółowych informacji nt. warsztatów udziela Dorota Kaczmarek pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Już dziś zapraszajcie swoich bliskich, rodziny i przyjaciół! Porozmawiajmy o wolontariacie, domach tymczasowych i adopcji zwierząt. Zróbmy razem coś dobrego dla psów, które wiedzą czym jest samotność, odrzucenie, głód, a nawet choroba. Ponato, jeśli posiadacie ubrania, czy też koce polarowe, które nie służą Wam już od dawna, to konieczcie weźcie je ze sobą. Materiały wykorzystamy przy tworzeniu mat.

Zachęcamy! #ochotnicypracownicy


 Zainteresował Cię temat wolontariatu pracowniczego? Skorzystaj z publikacji dostępnych na Miejskim Portalu Wolontariatu – tutaj.


Chcesz zaangażować się w wolontariat na rzecz zwierząt? Sprawdź aktualne oferty wolontariatu w kategorii "zwierzęta"