Rok akademicki na Uniwersytecie Dzieci ruszył pełną parą. Ponad 10 tysięcy dzieci weźmie udział w zajęciach pełnych eksperymentów i twórczej zabawy. Towarzyszyć małym odkrywcom w fascynujących przygodach będą niezastąpieni wolontariusze.

Czym się zajmujemy?
Fundacja Uniwersytet Dzieci od 2007 roku prowadzi największy uniwersytet dziecięcy w Polsce. Tworzymy przestrzeń do rozwoju, inspirujemy do nauki i pomagamy najmłodszym dotrzeć do ich pasji. Dzieci uczą się poprzez zabawę, nieustannie zachęcamy je do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Dzięki nam mogą poznać i doświadczać nauki z zupełnie innej perspektywy!

spinacz biuro karier

Rozwijaj się razem z nami
Bez pomocy wolontariuszy organizacja warsztatów i wykładów dla dzieci na tak dużą skalę nie byłaby możliwa. W każdym roku działamy wspólnie z ponad 500 ochotniczkami i ochotnikami. Wolontariusze stanowią integralną część naszego zespołu. Wszystkim pomagającym w realizowaniu misji Fundacji proponujemy zadania zgodne z ich upodobaniami i kompetencjami. Zależy nam na tym, żeby wolontariusze rozwijali się razem z nami. Regularnie organizujemy dla nich warsztaty oraz szkolenia. Każdy ochotnik, który zdecyduje się dołączyć do zespołu, może liczyć na profesjonalne przygotowanie, tak aby każde zadanie było prawdziwą przyjemnością!

Wolontariusze to część zespołu Uniwersytetu Dzieci, bez której żadne jego działanie nie byłoby możliwe. Jestem z nich dumna, bo z pełnym poświęceniem i oddaniem pomagają nam realizować misję organizacji; bo bez trudu z uśmiechem na twarzy w sobotę rano przyjeżdżają na warsztaty, gdzie wspólnie z dziećmi odkrywają tajniki nauki; bo ich obecność w naszych biurach sprawia, że zamieniają się one w dom. - podkreśla Joanna Zielińska-Kowal, Dyrektor Wolontariatu Fundacji Uniwersytet Dzieci.

ocop IMG 0505

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Praca podczas sobotnich warsztatów i wykładów dla dzieci umożliwia zdobycie doświadczenia i stwarza warunki do rozwijania kompetencji takich jak: praca projektowa, zarządzanie czasem, komunikacja. W naszym gronie jest również przestrzeń na poznawanie nowych ludzi, zawieranie przyjaźni i wspólną zabawę. Wolontariuszem Uniwersytetu Dzieci może zostać każdy, kto ma w sobie chęć pomagania. Działania Fundacji są bliskie uczniom, studentom, osobom pracującym oraz seniorom. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Programy takie jak: Wolontariusz Junior, Wolontariusz Senior, Lider Wolontariatu, Wolontariat Kompetencyjny czy programy stażowe pozwalają wyodrębnić i zaspokoić indywidualne potrzeby każdego wolontariusza. Ich pozytywne opinie są dla nas najlepszą rekomendacją:

Wolontariat pozwolił mi poznać nowe osoby, zdobyć nowe umiejętności i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy.

Na początku nie spodziewałam się aż tak przyjaznej atmosfery. Wolontariat pomógł mi się rozwinąć, a także zmienił nastawienie do tej formy aktywności.

Wolontariat w Uniwersytecie Dzieci otworzył mnie na całkiem nowy świat, zaczęłam przebywać w miejscach, do których nigdy bym sama z siebie nie poszła, a które okazały się wspaniałe! Studenci mnie uskrzydlali, niejednokrotnie byłam bardzo wzruszona, widząc, jak dzieci się uczą i jak świetnie fundacja stymuluje ich rozwój.

Praca z dzieciakami sprawia mi wiele radości. A zajęcia poszerzają też moją wiedzę.

Dlaczego warto być wolontariuszem Uniwersytetu Dzieci? 

 

Wszystkich zainteresowanych wolontariatem w Fundacji Uniwersytet Dzieci zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą z warszawskiego oddziału organizacji.


 Interesuje Cię wolontariat w obszarze edukacji lub pomocy społecznej?
Sprawdź oferty dostępne na Miejskim Portalu Wolontariatu! 


Chcesz, żebyśmy opublikowali Twoją relację z wolontariatu?
Skontaktuj się z nami na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Możesz współtworzyć Miejski Portal Wolontariatu


 Tekst i zdjęcia: Fundacja Uniwersytet Dzieci
fundacja jpg1