Przed nami trzy ostatnie miesiące pracy w tegorocznej edycji programu szkoleniowego Pomagam-Zyskuję – to ostatnia szansa, by jeszcze w tym roku wzmocnić się na darmowych szkoleniach dla warszawskich wolontariuszy i wolontariuszek.

Wrześniowe warsztaty w Pomagam – Zyskuję zaczęliśmy od kolejnego szkolenia z komunikacji interpersonalnej, które poprowadziła Agnieszka Szelągowska. Zasady efektywnej i sprawnej komunikacji wolontariusze poznali i przećwiczyli w Centrum Wielokulturowym. W połowie miesiąca odbyliśmy spotkanie na temat pracy w stresie – Justyna Józefowicz wskazała grupie ochotników jak najlepiej radzić sobie w sytuacjach stresowych. Jeśli nie zdążyliście zapisać się na warsztat Justyny – nie martwcie się, kolejna okazja na udział w tym szkoleniu pojawi się jeszcze w pierwszej połowie grudnia. Wrześniowe szkolenia zamknęliśmy „Animacją dzieci i młodzieży” z Anną Łukawską-Adamczyk w Dużym Pokoju – być może już niebawem najmłodsi mieszkańcy Warszawy wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez animatorów, którzy zyskali nową wiedzę właśnie na tym warsztacie.

Październik rozpoczniemy szkoleniem „Specyfika pracy z osobami z niepełnosprawnością”, prowadzonym przez Piotra Todysa, prezesa Fundacji Tus, która od wielu lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami. Wszystkich, którzy chcą podnieść swoje kompetencje w tym zakresie zapraszamy już 9 października w godzinach 14:30-19:00 do Domu Kultury KADR.


Wyświetl większą mapę

Kolejny warsztat zaplanowany na październik to warsztat antydyskryminacyjny – jeśli chcecie dowiedzieć się czym jest dyskryminacja i jak jej przeciwdziałać, zapraszamy 19 października w godzinach 15:00-20:00 do siedziby Fundacji Szkoła Liderów.


Wyświetl większą mapę

20 października od 9:00 do 16:00 w siedzibie Chorągwi Stołecznej ZHP przy ulicy Piaskowej 4 wszyscy zainteresowani ochotnicy mogą wyszkolić się z zakresu pierwszej pomocy. Warsztat przygotowany zostanie przez grupę ratowników, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z warszawskimi wolontariuszami i wolontariuszkami.


Wyświetl większą mapę

25 października między 15:00 a 20:00 zapraszamy na szkolenie „Umiejętności liderskie” – Maria Makowska zaprasza do Centrum Aktywności Międzypokoleniowej NOWOLIPIE. Fundacja Szkoła Liderów ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w kształceniu przywódców i rozwoju liderstwa w Polsce – to znakomita okazja, by uczyć się od najlepszych.


Wyświetl większą mapę


Zgłoszenia na szkolenia są przyjmowane poprzez formularz na stronie.

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką programu „Pomagam – Zyskuję” – Aneta Birnbaum Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt „Pomagam – Zyskuję” realizowany jest przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Przygotowanie i prowadzenie miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie” i jest częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

Interesują Cię bezpłatne superwizje i szkolenia dla wolontariuszy placówek opiekuńczo-leczniczych? Sprawdź ofertę programu „Wspieraj Dobrze”, który realizujemy wspólnie z Centrum Alzheimera