Działacie na rzecz seniorów, osób z niepełnosprawnością, a może wspieracie chorych i potrzebujących? Szukacie wsparcia, rozmowy i możliwości wymiany doświadczeń? Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat wolontariatu w placówkach opiekuńczo-leczniczych? Wspólnie z Centrum Alzheimera zapraszamy do udziału w kolejnych bezpłatnych szkoleniach oraz spotkaniu superwizyjnym, które realizujemy w ramach programu "Wspieraj Dobrze".

07 2

W październiku przygotowaliśmy następujące działania, które dedykujemy opiekunom, wolontariuszom oraz osobom zainteresowanym rozpoczęciem współpracy wolontariackiej w placówkach opiekuńczo-leczniczych w Warszawie:


6 października 2018 r. (sobota) w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy do Centrum Alzheimera (Al. Wilanowska 257) na warsztaty pt. "Pomoc w codziennym funkcjonowaniu rodziny chorego z otępieniem, w tym z chorobą Alzheimera”, które poprowadzi Iwona Chojecka. 

Warsztat będzie poświęcony omówieniu problemów, z jakimi w codziennym funkcjonowaniu borykają się osoby z otępieniem, a w szczególności osoby z chorobą Alzheimera. Podczas spotkania poruszymy zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, organizacji dnia codziennego, technikom transportu (łózko, toaleta, spacer), kontaktom społecznym i rodzinnym. Ponadto zadbamy o przestrzeń na zadawanie pytań oraz dyskusję. 


13 października 2018 r. (sobota) w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy do Centrum Alzheimera (Al. Wilanowska 257) na warsztaty pt. "Problemy dnia codziennego z perspektywy chorego na chorobę Alzheimera, rodziny i opiekuna”, które poprowadzą Aneta Jastrzębska i Monika Kędra - koordynatorki wolontariatu w Centrum Alzheimera.

Przewlekła, nieuleczalna choroba, a taką jest choroba Alzheimera, zawsze zaskakuje. Jedni potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji, a inni nie radzą sobie w codziennym funkcjonowaniu. Warsztat skierowany jest do wolontariuszy i opiekunów, daje możliwość oswojenia się z tym problemem. Za każdym razem warsztat cieszy się dużym zainteresowaniem i wywołuje szereg pytań i wątpliwości uczestników. Prezentowany na warsztacie film dodatkowo oddaje charakter całej choroby na poszczególnych etapach jej trwania, stanowiąc jednocześnie instruktaż niezbędny w opiece nad chorymi. 


20 października 2018 r. (sobota) w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy do Centrum Alzheimera (Al. Wilanowska 257) na „Spotkanie superwizyjne dla wolontariuszy placówek opiekuńczo-leczniczych”, które poprowadzą dr Renata Pijarowska i Katarzyna Bielecka.

Udział w spotkaniu superwizyjnym pozwoli na wymianę doświadczeń, jest profilaktyką „wypalenia” zawodowego oraz pomaga zachować zdrowie psychiczne. Ubiegłe superwizje pokazały, że działanie jest szczególnie potrzebne osobom zaangażowanym w dobrowolną pomoc osobom chorym, samotnym i potrzebującym. Dzięki nim możliwe jest przyjrzenie się własnemu doświadczeniu w pracy z podopiecznymi. Podczas superwizji porozmawiamy o przeżywanych emocjach, motywacjach oraz korzyściach z wolontariackiego działania.


Osoby zainteresowane uczestnictwem w październikowych działaniach prosimy o kontakt telefoniczny z Moniką Kędrą, tel. 797 319 091 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli jesteś zainteresowany/a dołączeniem do zespołu trenerów i ekspertów – zachęcamy do kontaktu z Dorotą Kaczmarek, która odpowiada za koordynację programu „Wspieraj dobrze” (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 22 433 32 17).

Bądźcie razem z nami! Zapraszamy #WspierajDobrze

 

„Wspieraj dobrze – Program dedykowany wolontariuszom placówek opiekuńczo-leczniczych” jest realizowany w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” ze środków Urzędu m.st. Warszawy. Szczegóły - tutaj.

Interesują Cię bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy? Sprawdź ofertę w programie dla wolontariuszy „Pomagam-Zyskuję” i poszerzaj swoje kompetencje.