Co warto uwzględnić w swojej ofercie wolontariackiej, aby zachęcić odbiorców do włączenia się w nasz wolontariat? Co trzeba zawrzeć w ogłoszeniu, aby było ono jasne i zrozumiałe? O czym nie należy zapomnieć, aby wyróżnić się wśród kilkudziesięciu innych ofert na Miejskim Portalu Wolontariatu? Na te i inne pytania mogą odpowiedzieć kolejni wyróżnieni organizatorzy wolontariatu, których oferty zostały zauważone przez kapitułę konkursu "Pokaż sie z dobrej strony"!  

W letniej edycji "Pokaż się z dobrej strony" jury konkursowe zwróciło szczególną uwagę na trzy ogłoszenia opublikowane na portalu www.ochotnicy.waw.pl przez:


 

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

bieg ekstremalny WHEELMAGEDON 2018

avalon

Oferta jest napisana w entuzjastyczny, zachęcający sposób. Zadania wolontariusza zostały przedstawione jasno i konkretnie. Podano organizator przedstawia interesujący i różnorodny zakres zadań: od pomocy technicznej przy przygotowaniu imprezy, przez pomoc w organizacji zawodów, po bezpośrednie asystowanie zawodnikom. W ofercie został konkretnie opisany czas w jakim potrzebna jest pomoc wolontariusza oraz zapewniono spotkanie organizacyjne przed wydarzeniem. W ogłoszeniu zawarty jest dokładny, atrakcyjny opis projektu. Warte podkreślenia jest docenienie pracy wolontariusza i opisanie korzyści wynikających z zaangażowania w wydarzenie. Na szczególną uwagę zasługuje propozycja atrakcji po zakończonym wydarzeniu, integrująca grupę wolontariuszy oraz wolontariuszy z organizacją.


Stowarzyszenie Innowacji Społecznych „Mary i Max"

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA: ZOSTAŃ DAWCĄ CZASU! -> Weź udział w Wolontariacie Koleżeńskim "Mary i Max"

MARRYMAX

Już w nagłówku zaciekawia niebanalne hasło. Docenić należy atrakcyjne i niesztampowe przedstawienie tematu, napisane przystępnym, otwartym językiem. Konkretnie opisano potrzeby organizacji i to na czym będzie polegała praca wolontariusza. Sprecyzowano jaki rodzaj zobowiązania weźmie na siebie wolontariusz i na jakiej przestrzeni czasu. Zwrócono również uwagę na korzyści wynikające z wolontariatu, zwłaszcza podkreślono wsparcie i zaangażowanie opiekuna/koordynatora.


Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej, Koniku!” 

Miłośnik koni poszukiwany!

hej koniku

Oferta rozpoczyna się ciekawym, zachęcającym tytułem. W ogłoszeniu zadania wolontariusza zostały jasno określone. Opisano też ramy czasowe, przekazując inicjatywę ochotnikowi. Opis projektu został klarownie przedstawiony, podobnie wymagania wobec kandydatów. Na docenienie zasługują wymienione korzyści za zaangażowania, zwłaszcza możliwość rozwoju własnych pasji i zainteresowań.


Wyróżnione oferty zakwalifikowały się do finału tegorocznej edycji konkursu. Skład finalistów uzupełniony zostanie o wybrane oferty z ostatniego, jesiennego głosowania. Zwycięzcę konkursu "Pokaż się z dobrej strony" poznamy podczas Dnia Koordynatora Wolontariatu 2018. 

Zobacz oferty, które zostały wyróżnione w edycji wiosennej!


Szukasz wsparcia w napisaniu dobrego wolontariackiego ogłoszenia? Chcesz się dowiedzieć jak rozpocząć rekrutację wolontariuszy? Skorzystaj z oferty wsparcia organizatorów wolontariatu: konsultacji, poradnictwa, szkoleń czy bezpłatnej infolinii!

 

Konkurs prowadzony jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.