Zapraszamy koordynatorów i organizatorów wolontariatu na szkolenie pt. "Komunikacja z wolontariuszami poprzez empatię".


Jeśli chcesz w swojej pracy koordynatora wolontariatu

budować kontakt oparty na dialogu i wzajemnym szacunku

zwiększać zaangażowanie własne oraz członków zespołu w oparciu o współpracę i wolny wybór

efektywnie rozwiązywać konflikty i radzić sobie z silnymi emocjami

...przyjdź na szkolenie, podczas którego poznasz metodę komunikacji wg Marshalla Rosenberga, która umożliwia w praktyce efektywne zarządzanie zespołem w oparciu o empatię.

Zapraszamy koordynatorów, którzy chcą dowiedzieć się, co tak naprawdę jest głównym problemem i przeszkodą na drodze do porozumienia się z drugim człowiekiem. Czy określenie swojej potrzeby w sposób, jednoznaczny i zrozumiały to łatwe zadanie? Czy łatwo nam wyrażać swoje potrzeby? Jaką rolę tym wszystkim spełniają emocje? Czy łatwo jest wyeliminować lub co najmniej ograniczyć występowanie przemocy w dialogu?

Na te i inne pytania dotyczące porozumienia bez przemocy postara się odpowiedzieć wspólnie z uczestnikami spotkania Małgorzata Tur – trenerka i edukatorka z 18-letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń. Małgorzata Tur od lat zarządza zespołami wolontariuszy, od 2015 r. pełniąc funkcję Międzynarodowego Prezesa Service Civil International, globalnego ruchu wolontariackiego na rzecz pokoju. Jej największym projektem na rzecz wolontariuszy była praca w roli ogólnopolskiego Koordynatora ds. Szkolenia Wolontariuszy podczas turnieju UEFA EURO 2012, gdzie jej zadaniem było opracowanie, efektywne wdrożenie oraz ewaluacja programu szkoleń i programu motywacyjnego dla 3.000 wolontariuszy pracujących w Polsce na rzecz turnieju.

Szkolenie skierowane jest do koordynatorów wolontariatu z Warszawy, którzy kierują pracą wolontariuszy i chcą tę wiedzę pogłębić. Termin i miejsce szkolenia: 27 września (czwartek) w godzinach 10.00-15.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu przy ulicy Nowolipki 9b. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie zgłoszenia do dnia 26 września.

Dalsze informacje nt. spotkania: Koordynator projektu Elżbieta Baranowska-Pytko e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Centrum Wolontariatu w Warszawie, ul. Nowolipki 9b; tel. 22 635 27 73.

 

Działanie „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowane w ramach miejskiego programu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.