Zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie adresowane do organizatorów wolontariatu w Warszawie. Tym razem przy dobrej porannej kawie będziemy szukać możliwości dzielenia się i współpracy między naszymi organizacjami i instytucjami.


Współpraca? Networking? Ale w jakim zakresie?

...W każdym!

Prawdopodobnie na spotkaniu odkryjemy, że paru organizatorów wolontariatu zajmuje się podobnym tematem lub grupą docelową - będzie to okazja do wymiany doświadczeń z tego zakresu, a może nawet konsolidacji sił i dyskusji o wspólnym działaniu! Ale możliwości współpracy jest znacznie więcej i wykraczają poza wspólne projekty. Choćby taki przykład: Twoja organizacja ma salę warsztatową, której rzadko używa, ale za to potrzebuje wsparcia w pomalowaniu biura. Za to inna instytucja ma wielu wolontariuszy chętnych do pomocy, ale szuka przestrzeni na ich cotygodniowe spotkania. Albo: stowarzyszenie z sąsiedztwa ma specjalistę od mediów społecznościowych, który chętnie doradzi Tobie, jak działać jeszcze lepiej w tej dziedzinie, za to Ty pomożesz innemu podmiotowi. Obszarów dzielenia się zasobami i współpracy w działaniach jest bez liku. Nasz poranek networkingowy ma dać Wam przestrzeń do eksplorowania właśnie takich możliwości współpracy i tworzenia efektu synergii - w tym celu zaproponujemy kilka metod, ale treścią wypełnicie je Wy.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Tur – trenerka i edukatorka od dwóch dekad związana ze światem organizacji pozarządowych. Obecnie pełni funkcję Międzynarodowego Prezesa Service Civil International, globalnego ruchu wolontariackiego na rzecz pokoju.

Warszawskie Spotkanie z Wolontariatem odbędzie się w dniu 21 września (piątek) br. w godz. 10.00 – 13.00 w siedzibie klubokawiarni Stacja Muranów przy ulicy Andersa 13 w Warszawie.


Wyświetl większą mapę

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 20 września.

W razie pytań prosimy o kontakt z Koordynatorka projektu - Elżbietą Baranowską-Pytko, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie, ul. Nowolipki 9b; tel. 22 635 27 73.


Działanie „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowane w ramach miejskiego programu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.