Drugi z Festynów „Poznajmy się!” już za nami. W minioną sobotę w Domu Pomocy Społecznej "Pod Brzozami" na Białołęce spotkali się okoliczni mieszkańcy (m.in. Seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów oraz dzieci z pobliskiej placówki opiekuńczej), pensjonariusze domu, wolontariusze i organizatorzy na Festynie zorganizowanym przez m.st. Warszawa, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie i DPS "Pod Brzozami" w ramach programu wsparcia rozwoju wolontariatu w domach pomocy społecznej.

92

  

10

39 

18

19

 

Na Festynie było wiele atrakcji i każdy coś dla siebie znalazł. Grupy rodzinne, młodzieżowe i senioralne współzawodniczyły ze sobą w grze trenowej pod hasłem „Wszystko gra”, a uczestnicy gry dostali atrakcyjne nagrody!

Ponadto na Festynie uczestnicy mogli zrobić sobie naturalne kosmetyki kąpielowe w czasie warsztatu „Zrób Sobie SPA”. Spotkanie uświetnił występ zespołu „Brzozowe bębenki”. Dodatkowo mieliśmy możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy pod okiem członków Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej. Bezcenna była możliwość podziwiania rękodzieła mieszkańców DPS-u. Na koniec stworzyliśmy wspólnie kolorowy mural.

1

4

 

11

38 


2527 

Dziękujemy wszystkim osobom, które tego dnia tworzyły doskonałą atmosferę na Festynie w Domu Pomocy Społecznej "Pod Brzozami"! Cieszymy się, że zgodnie z hasłem „Poznajmy się!” mogliśmy nawiązać nowe relacje, porozmawiać o ideii wolontariatu na rzecz osób starszych, a także spędzić czas w tak miłym gronie.

Zapraszamy do udziału w kolejnym Festynie! Już 22 września br. w godz. 10:00–14:00 będziemy w Centrum Alzheimera (Al. Wilanowska 257). Szczegółowe informacje – tutaj. Do zobaczenia!


 

Interesuje Cię wolontariat na rzecz osób starszych? Sprawdź aktualne oferty w kategorii "pomoc społeczna" i działaj na korzyść!