Już 5 miesięcy szkoleń w tegorocznej edycji „Pomagam – Zyskuję” za nami! Dzięki bezpłatnym warsztatom już ponad 150 wolontariuszy w 2018 roku poszerzyło swoje kompetencje i zyskało nowe umiejętności. Jakie będą kolejne tematy?

W sierpniu zaczęliśmy od spotkania w Centrum Wielokulturowym i pod okiem trenera Piotra Todysa poznaliśmy specyfikę pracy z osobami starszymi. Tym razem ochotniczki i ochotnicy mogli przekonać się z jakimi trudnościami borykają się na co dzień seniorzy i jak można ich wpierać każdego dnia. Wolontariuszom pracującym z osobami starszymi z pewnością przyda się ta wiedza!

8 sierpnia Małgorzata Borowska w Domu Kultury KADR przeprowadziła warsztat antydyskryminacyjny. Upały nie przeszkodziły grupie w dyskusji na temat mikronierówności, dyskryminacji i sposobów na przeciwdziałanie im. Jeśli nie zdążyliście się zapisać, a chcielibyście dowiedzieć się więcej o przeciwdziałaniu dyskryminacji, to nic straconego – jesienią ten temat będzie realizowany ponownie.

28 sierpnia razem z Kubą Radzewiczem przyjrzeliśmy się temu, czym jest praca metodą projektu i jak efektywnie zarządzać projektami. Przestrzeń na warsztaty udostępniło nam Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”. Liczymy na to, że po szkoleniu warszawscy wolontariusze i wolontariuszki pomyślą o inicjatywach, które mogliby zrealizować, wykorzystując zdobytą na zajęciach wiedzę.


Ten miesiąc zaczynamy od kolejnego szkolenia z komunikacji interpersonalnej. O efektywnym komunikowaniu się opowie wolontariuszom Agnieszka Szelągowska. Szkolenie odbedzie sie już 6 września (czwartek) w godzinach 15:00-20:00. Miejsce: Centrum Wielokulturowe.


Wyświetl większą mapę

Początek roku szkolnego to nierzadko także początek różnych pozalekcyjnych aktywności, przygotowanych z myślą o najmłodszych. Żeby się do tego dobrze przygotować, wolontariusze mogą wziąć udział 26 września (środa) w godzinach 15:30-18:30 w warsztacie z animacji dzieci i młodzieży i sprawdzić się w roli animatora. Anna Łukawska-Adamczyk postawi na praktykę i grupa przećwiczy nowe gry i zabawy już w czasie szkolenia. Mamy nadzieję, że ich podopieczni będą bawić się na zajęciach równie dobrze jak oni. Miejsce: Pracownia Duży Pokój.


Wyświetl większą mapę

Wrzesień to także spotkanie na temat pracy w stresie – Justyna Józefowicz zadba o to, by ochotnicy i ochotniczki wyszli z warsztatu wzmocnieni i wyposażeni w narzędzia, które pozwolą im lepiej radzić sobie ze stresującymi sytuacjami. O stresie będzie można porozmawiać w dniu 13 września (czwartek) w godzinach 15:00-20:00. Miejsce: Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie".


Wyświetl większą mapę

Zapraszamy! Zgłoszenia na szkolenia są przyjmowane poprzez formularz na stronie.

Pomagam Zyskuję 1

Szkolenia dla wolontariuszy będą realizowane do grudnia 2018 r., o kolejnych terminach będziemy informować na bieżąco. Wszystkie szkolenia prowadzone będą metodami warsztatowymi, łączącymi zdobywanie wiedzy z praktyką. Proporcje między częściami wykładowymi a praktycznymi będą różnić się w zależności od tematu szkolenia. W programie każdego szkolenia zaplanowana będzie sesja integracyjna.

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką programu „Pomagam – Zyskuję” – Aneta Birnbaum Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Interesują Cię bezpłatne superwizje i szkolenia dla wolontariuszy placówek opiekuńczo-leczniczych? Sprawdź ofertę programu „Wspieraj Dobrze” i poszerzaj swoje kompetencje!