Za nami pierwszy z trzech wolontariackich festynów „Poznajmy się!” w warszawskich domach pomocy społecznej, które realizujemy wspólnie z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy i Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu.

W ostatnią sobotę sierpnia w Domu Pomocy Społecznej „Syrena” zapanowała twórcza atmosfera, sprzyjająca międzypokoleniowej współpracy i zabawie! Tego dnia można było poznać placówkę, mieszkańców, personel, a przede wszystkim dołączyć do grona DPSowych wolontariuszy! Głównym założeniem wydarzenia była popularyzacja wolontariatu i integracja mieszkańców DPS z lokalną społecznością.

IMG 8405pobrane 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji, m.in. występ kabaretu „Mucha nie siada”, warsztaty, wystawa rękodzieła mieszkańców DPSu, planszówki, quiz z nagrodami, a także wspólny posiłek w formie grilla.

IMG 8350 IMG 8418

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W wydarzeniu uczestniczyła również Młodzieżowa Drużyna Ratownicza, dzięki której można było poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Podczas warsztatów „Zróbmy sobie SPA” uczestnicy wykonywali naturalne kosmetyki kąpielowe. Natomiast efektem warsztatów „Zawekuj Las” były kompozycje roślinne w słoikach, które zostały przekazane seniorom mieszkającym w DPSie. Festyn zakończył się wspólnym malowaniem muralu z hasłami dotyczącymi wolontariatu i działaniu na korzyść.

IMG 8380IMG 8426

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w tworzenie tak wyjątkowego wydarzenia! Cieszymy się, że pomimo niesprzyjającej pogody, frekwencja dopisała i zgodnie z hasłem "Poznajmy się!" mogliśmy nawiązać nowe relacje, porozmawiać o ideii wolontariatu na rzecz osób starszych, a także spędzić czas w tak miłym gronie. 

Zapraszamy do udziału w kolejnych Festynach! Już 8 września br. w godz. 10:00-14:00 spotykamy się w Domu Pomocy Społecznej "Pod Brzozami" (ul.Bohaterów 46/48), a następnie 22 września br. w godz. 10:00-14:00 Centrum Alzheimera (Al. Wilanowska 257). Szczegółowe informacje - tutaj. Do zobaczenia!  


Festyny są organizowane w ramach programu rozwoju wolontariatu w warszawskich domach pomocy społecznej, który przeprowadzamy w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”, wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu oraz w ramach programu „Warszawa przyjazna seniorom”. Głównym celem programu jest rozwój i popularyzacja wolontariatu w domach pomocy społecznej. Realizowane działania przyczynią się do stworzenia stabilnego systemu wsparcia dla DPSów zainteresowanych współpracą z wolontariuszami i lokalną społecznością.