Jesteś wolontariuszem? Działasz na rzecz seniorów lub osób z niepełnosprawnością? A może dopiero szukasz miejsca, w którym rozpoczniesz swoją przygodę z wolontariatem?

Zapraszamy do udziału w kolejnych bezpłatnych warsztatach w ramach Programu Wspieraj Dobrze, który wspólnie z Centrum Alzheimera dedykujemy ochotnikom, opiekunom oraz osobom zainteresowanym rozpoczęciem wolontariatu w placówkach opiekuńczo-leczniczych w Warszawie!

Digital Imaging Specialist kopia

W sobotę 1 września 2018 r. w godzinach 10.00–12.00 w Centrum Alzheimera przy ulicy Al. Wilanowska 257 odbędą się równolegle dwa warsztaty:

1. „Problemy dnia codziennego z perspektywy chorego na chorobę Alzheimera, jego rodziny i opiekunów"

Przewlekła, nieuleczalna choroba, a taką jest choroba Alzheimera, zawsze zaskakuje. Jedni potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji, a inni się załamują. Warsztat skierowany jest do wolontariuszy i opiekunów, daje możliwość oswojenia się z tym problemem. Za każdym razem warsztat cieszy się dużym zainteresowaniem i wywołuje szereg pytań i wątpliwości uczestników. Prezentowany na warsztacie film dodatkowo oddaje charakter całej choroby na poszczególnych etapach jej trwania, stanowiąc jednocześnie instruktaż niezbędny w opiece nad chorymi.

2. „Pomoc osobie z niepełnosprawnością w czynnościach dnia codziennego”

Warsztat będzie poświęcony omówieniu problemów, z jakimi w codziennym funkcjonowaniu borykają się osoby z niepełnosprawnością, a w szczególności osoby z chorobą Alzheimera. Ponadto zostaną przedstawione metody pracy z osobami o ograniczonej mobilności oraz z osobami leżącymi (m.in. przekręcanie w łóżku, przenoszenie z łóżka na fotel itd.). Pod okiem fizjoterapeutek pracujących na co dzień w Centrum Alzheimera będzie można samodzielnie poćwiczyć pokazane techniki.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z Moniką Kędrą, tel. 797 319 091 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy! #WspierajDobrze

 

 Działanie realizowane jest w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” ze środków Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Centrum Alzheimera.

Harmonogram bezpłatnych warsztatów i superwizji – tutaj.

Interesują Cię bezpłatne szkolenia dla ochotników? Sprawdź ofertę w programie dla wolontariuszy „Pomagam-Zyskuję” i poszerzaj swoje kompetencje.