Serdecznie zapraszamy do udziału w wolontariackich Festynach "Poznajmy się!" organizowanych na koniec lata w warszawskich domach pomocy społecznej (Dom Pomocy Społecznej "Syrena", Dom Pomocy Społecznej "Pod Brzozami" i Centrum Alzheimera)!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, sympatyków wolontariatu, a przede wszystkim osoby, które są zainteresowane podjęciem wolontariatu w domach pomocy społecznej do uczestnictwa w Festynach "Poznajmy się!". Festyny będą doskonałą okazją do poznania tych placówek oraz ich mieszkańców! Wydarzenia zostały pomyślane jako działania promujące integrację międzypokoleniową i wolontariat.

Goście Festynów, w ramach hasła "Poznajmy się!", będą mogli poznać każdy z DPSów, jego mieszkańców i personel, a w szczególności koordynatorów wolontariatu w danej placówce. W czasie Festynów będzie możłiwość zapoznać się z ofertą działań wolontariackich oraz dołączyć do grona DPSowych wolontariuszy. W programie każdego z Festynów przygotowano dużo atrakcji, m.in.: różnorodne warsztaty, grę miejską, quizy, zabawy, występy mieszkańców DPS, muzykę i grilla. Wstęp wolny!

25 sierpnia (sobota)

Dom Pomocy Społecznej "Syrena", ul. Syreny 26

Zobacz jaki był program Festynu w DPS "Syrena"

 Fotorelacja z Festynu w DPS "Syrena"

IMG 8426

8 września (sobota)

Dom Pomocy Społecznej "Pod Brzozami", ul. Bohaterów 46/48

Zobacz jaki był program Festynu w DPS "Pod Brzozami"

Fotorelacja z Festynu w DPS "Pod Brzozami"

19

22 września (sobota)

10:00-14.00

Centrum Alzheimera, Al. Wilanowska 257

Zobacz program Festynu w Centrum Alzheimera

 

 

Wydarzenia będą miały niezobowiązującą formułę: uczestnicy zyskają możliwość wymiany doświadczeń, wezmą udział w kilku równolegle trwających warsztatach i spotkaniach, zostaną im zaprezentowane pomysły i zasady współpracy z wolontariuszami. Wszystkie zaproponowane formy aktywności służyć będą networkingowi, inspiracji do działania, nawiązywaniu relacji ze społecznością lokalną i integracji z mieszkańcami placówek.

Dowiedz się jak może wyglądać wolontariat w domu pomocy społecznej z naszego wywiadu z Marcinem Hakielem, który wolontariacko prowadzi zajęcia ruchowe dla mieszkańców Centrum Alzheimera.


Osoby chętne do wsparcia organizacji Festynów zapraszamy do wolontariatu! Możesz razem z nami promować wolontariat lub zrobić relację fotograficzną.Festyny DPS

 

Potrzebujesz dowiedzieć się więcej o Festynach? Prześlij swoje pytanie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 
Do zobaczenia! 

 


Festyny są organizowane w ramach programu rozwoju wolontariatu w warszawskich domach pomocy społecznej, który przeprowadzamy w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”, wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu oraz w ramach programu „Warszawa przyjazna seniorom”. Głównym celem programu jest rozwój i popularyzacja wolontariatu w domach pomocy społecznej. Realizowane działania przyczynią się do stworzenia stabilnego systemu wsparcia dla DPSów zainteresowanych współpracą z wolontariuszami i lokalną społecznością.