Podczas wakacji nie zwalniamy tempa. Za nami kolejne spotkanie w ramach programu „Wspieraj Dobrze”, który dedykujemy ochotnikom, opiekunom oraz wszystkim tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem na rzecz osób z niepełnosprawnością, chorych i potrzebujących.

11 sierpnia br. w Centrum Alzheimera odbyły się warsztaty z autorką bajek dla dzieci – Ingą Markiewicz „Mamą Bajką”. Tego dnia w międzypokoleniowym gronie poznawaliśmy tajniki czytania najmłodszym. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: w jaki sposób czytać, by zaciekawić dzieci, jak nawiązać kontakt ze słuchaczem, a także o jakich tytułach książek warto pamiętać podczas planowania wolontariackich działań. Ponadto ćwiczyliśmy dykcję, intonację oraz sztukę autoprezentacji. 

 MG 1638IMG 1675

 MG 1663 MG 1692

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W efekcie warsztatów ochotnicy potowarzyszą Indze Markiewicz w akcji czytelniczej, która odbędzie się już 16 sierpnia br. w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. Wolontariusze przeczytają wybrane teksty Mamy Bajki, a następnie wspólnie z dziećmi stworzą ilustracje przedstawiające bohaterów bajki. Główną motywacją do realizacji wydarzenia jest chęć wsparcia najmłodszych pacjentów i umilenie im czasu, jaki spędzają w szpitalu. 

 MG 1682

Serdecznie dziękujemy Indze Markiewicz za chęć podzielenia się swoją pasją i doświadczeniem z ochotnikami! Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w warsztatach pozwoliło na zaczerpnięcie nowych inspiracji do działania na korzyść! #DziałajNaKorzyść #WspierajDobrze

Jeśli jesteś zainteresowany/a dołączeniem do zespołu trenerów i ekspertów – zachęcamy do kontaktu z Dorotą Kaczmarek, która odpowiada za koordynację programu „Wspieraj dobrze” (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 22 433 32 17).

„Wspieraj dobrze – Program dedykowany wolontariuszom placówek opiekuńczo-leczniczych” jest realizowany w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” ze środków Urzędu m.st. Warszawy. Szczegóły – tutaj.

 

Interesują Cię bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy? Sprawdź ofertę w programie dla wolontariuszy „Pomagam-Zyskuję” i poszerzaj swoje kompetencje.