Z czym kojarzy się lato w Warszawie? Z urlopem, wakacjami... i oczywiście z bezpłatnymi szkoleniami dla wolontariuszy! Miejski system szkoleń "Pomagam-Zyskuję" nie zawiesza działalności w lipcu i sierpniu. Wolontariuszki i wolontariusze, sprawdźcie jakie jeszcze tematy spotkań przygotowaliśmy dla Was w drugiej połowie najcieplejszej pory roku! 

Lipiec przyniósł nam dwa warsztaty w ramach „Pomagam – Zyskuję”. 24 lipca zainteresowani mieli okazję wziąć udział w szkoleniu z zakresu ochrony danych osobowych. Spotkanie było okazją do porozmawiania o tym, jak zbierać i przechowywać dane w kontekście zmian związanych z RODO. Uczestniczące w nim osoby miały także możliwość wyjaśnienia swoich wątpliwości i skonsultowania z przedstawicielką Fundacji Panoptykon kwestii, które podejściu w życie nowych przepisów wciąż były niejasne.

Dwa dni później, 26 lipca, ochotniczki i ochotnicy mogli sprawdzić się w wystąpieniach publicznych w czasie warsztatu przygotowanego przez Aleksandrę Daszkowską-Kamińską. W Domu Kultury KADR, który udostępnił swoją przestrzeń na to szkolenie, uczestnicy mogli przećwiczyć pracę przed kamerą i publicznością, dowiedzieć się jak planować wystąpienia i jak radzić sobie z tremą. Podobne szkolenie odbędzie się ponownie jesienią tego roku – warto śledzić uważnie zakładkę szkolenia i sprawdzać ofertę warsztatów przygotowaną na 2018 rok.

W sierpniu na szkoleniach w „Pomagam – Zyskuję” po raz pierwszy zrealizujemy blok z zakresu specyfiki pracy z osobami starszymi. Na szkolenie zapraszamy już 7 sierpnia w godzinach 14:30-18:30 do Centrum Wielokulturowego. Uczestnicy porozmawiają o potrzebach seniorów, doświadczą trudności, z jakimi osoby starsze zmagają się na co dzień i sprawdzą, jak skutecznie z nimi pracować.

A już dzień później, 8 sierpnia, w godzinach 15:00-20:00, w Domu Kultury KADR odbędzie się warsztat antydyskryminacyjny. To okazja do wyjaśnienia czym są stereotypy i jaki jest mechanizm ich powstawania, czym jest dyskryminacja i jak można jej przeciwdziałać.

Sierpień zamkniemy warsztatem z podstaw zarządzania projektami (28 sierpnia 15:00-20:00). Oddelegowani na to szkolenie wolontariusze i wolontariuszki zapoznają się z pracą metodą projektu, planowaniem działań projektowych i tworzeniem harmonogramu. Z pewnością wykorzystają tę wiedzę w swoich organizacjach i instytucjach, a kto wie – być może warsztat będzie pierwszym krokiem do realizacji własnych inicjatyw? Miejsce realizacji tego warsztatu podamy wkrótce.

Zapraszamy! Zgłoszenia na szkolenia są przyjmowane poprzez formularz na stronie.

Pomagam Zyskuję

Szkolenia dla wolontariuszy będą realizowane do grudnia 2018 r., o kolejnych terminach będziemy informować na bieżąco. Wszystkie szkolenia prowadzone będą metodami warsztatowymi, łączącymi zdobywanie wiedzy z praktyką. Proporcje między częściami wykładowymi a praktycznymi będą różnić się w zależności od tematu szkolenia. W programie każdego szkolenia zaplanowana będzie sesja integracyjna.

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką programu „Pomagam – Zyskuję” – Aneta Birnbaum Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Interesują Cię bezpłatne superwizje i szkolenia dla wolontariuszy placówek opiekuńczo-leczniczych? Sprawdź ofertę programu „Wspieraj Dobrze” i poszerzaj swoje kompetencje!