Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach tworzenia lasów w słoikach! Spotkanie pt. "Zawekuj Las" będzie okazją do stworzenia kompozycji roślinnych w szkle, które przekażemy seniorom mieszkającym w placówkach opiekuńczo-leczniczych na terenie Warszawy. 

Zawekuj Las

Warsztaty odbędą się 25 sierpnia br. w godzinach 11:00-13:00 w Domu Pomocy Społecznej "Syrena" (DPS) przy ul. Syreny 26, podczas Pikniku Wolontariackiego "Poznajmy się". Wydarzenie w DPS "Syrena" jest pierwszym z trzech pikników, których celem jest promocja wolontariatu w warszawskich DPS i integracja mieszkańców ze społecznoscią lokalną. Kolejne odbędą się:

Szczegółowe informacje już wkróce na Miejskim Portalu Wolontariatu w zakładce aktualności

Udział w warsztatach "Zawekuj Las" jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić sobotnie przedpołudnie w międzypokoleniowym gronie i zrobić coś dobrego dla innych. Spotkanie będzie okazją do rozmowy na temat wolontariatu na rzecz seniorów, osób chorych i potrzebujących, a także do poznania DPS "Syrena", który jest otwarty na współpracę z ochotnikami. Placówka bierze udział w pilotażowym programie rozwoju wolontariatu w warszawskich domach pomocy społecznej, który jest efektem współpracy projektu Ochotnicy warszawscy, realizowanego przez Urząd m.st. Warszaw, Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu

Warsztaty "Zawekuj Las" poprowadzą Katarzyna Szewczyk i Dorota Kaczmarek, które zawodowo są związane z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Bądźcie razem z nami! Zapraszamy! #wspierajdobrze #ochotnicypracownicy

logo

 

 

 

Interesują Cię bezpłatne superwizje i szkolenia dla wolontariuszy placówek opiekuńczo-leczniczych? Sprawdź ofertę programu "Wspieraj Dobrze" i poszerzaj swoje kompetencje!