Wolontariat pracowniczy to nie tylko rozwój pracowników, a także szansa na realizację ich autorskich pomysłów. Przykładem inicjatywy, która została zrealizowana w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego w Urzędzie m.st. Warszawy, były warsztaty tworzenia zabawek dla bezdomnych zwierząt. 

10 lipca br. Katarzyna Szewczyk i Dorota Kaczmarek, zawodowo związane z Urzędem m.st. Warszawy, zaprosiły współpracowników i mieszkańców stolicy do Klubokawiarni Pożyteczna na warsztaty tworzenia zabawek dla zwierząt. Podczas spotkania mieli okazję własnoręcznie wykonać tzw. szarpaki-chwytaki dla psów oraz wędki, dzięki którym koty mogą rozwijać swoje łowcze zapędy. Wybór miejsca wydarzenia nie był przypadkowy - prowadzące chciały wesprzeć promocję lokalu, który zatrudnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną. 

1

3

Poza tworzeniem zabawek, nie zabrakło rozmów o wolontariacie, idei domów tymczasowych oraz o adopcji zwierząt. Równocześnie, z myślą o psach przebywających w schroniskach, wolontariuszki zorganizowały zbiórkę misek na wodę. Wszystkie zabawki dla czworonożnych przyjaciół zostały przekazane placówkom, które opiekują się bezdomnymi zwierzętami.

2

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji! #ochotnicypracownicy.

Już po przerwie wakacyjnej zaprosimy Was na kolejne warsztaty. Tym razem będziemy tworzyć maty węchowe dla schroniskowych zwierzaków. Bądźcie razem z nami! Szczegóły już wkrótce w zakładce aktualności na Miejskim Portalu Wolontariatu. 

ZDJĘCIA: Dorota Kaczmarek