Za nami kolejne spotkanie w ramach programu Wspieraj Dobrze, który dedykujemy wolontariuszom placówek opiekuńczo-leczniczych. 7 lipca br. w sobotnie przedpołudnie odbyły się warsztaty pt. „Jak wykorzystać gry planszowe, towarzyskie i plenerowe w działaniach wolontariackich?”. 

IMG 9339

Spotkanie poprowadzili Iza i Przemek Idzikowscy, którzy na codzień prowadzą firmę eventową Warsztatownia I mniej więcej. Wśród uczestników byli wolontariusze i pracownicy Domu Pomocy Społecznej Na Bachusa, Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osób z Chorobą Alzheimera, Fundacji Hospicjum Onkologiczne, a także z Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Spotkanie składało się z trzech bloków tematycznych: gry planszowe, towarzyskie i terenowe. Prowadzący postawili na praktykę i doświadczenie, dzięki czemu praca przebiegała w bardzo twórczej i wesołej atmosferze.

IMG 9328

 MG 9319

Uczestnicy mieli możliwość stworzenia własnych planszówek, które mogą wykorzystać w działaniach wolontariackich. Rozmawialiśmy o tym, jak dobrać odpowiednią grę do potrzeb i możliwości grupy, gdzie szukać inspiracji, a także jak zdobywać materiały nie wydając ani złotówki. Dużo radości i zabawy sprawiły gry improwizacyjne i słowne. Iza i Przemek zakończyli warsztaty niespodzianką! Pod koniec warsztatów odbyła się gra terenowa w przestrzeni Centrum Alzheimera

IMG 9343

Serdecznie dziękujemy Izie i Przemkowi za chęć podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z ochotnikami zaangażowanymi w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością, a także chorych i potrzebujących.

Zapytani o to, dlaczego działają na korzyść i wspierają warszawskich wolontariuszy, odpowiedzieli jednogłośnie: Dlaczego pomagamy? To część naszego życia! Chcemy dzielić się zdobytą przez nas wiedzą, a jeśli to przy okazji kogoś uszczęśliwi, to czujemy się przeogromnie spełnieni. Społeczna odpowiedzialność biznesu jest dla nas szalenie ważna. Obdarzyliście nas zaufaniem. A zaufanie to waluta przyszłości. Trzeba ją mnożyć!

Jeśli jesteś zainteresowany/a dołączeniem do zespołu trenerów i ekspertów – zachęcamy do kontaktu z Dorotą Kaczmarek, która odpowiada za koordynację programu „Wspieraj dobrze” (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 22 433 32 17).

„Wspieraj dobrze – Program dedykowany wolontariuszom placówek opiekuńczo-leczniczych” jest realizowany w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” ze środków Urzędu m.st. Warszawy. Szczegóły - tutaj.

Interesują Cię szkolenia dla wolontariuszy? Sprawdź ofertę w programie dla wolontariuszy „Pomagam-Zyskuję” i poszerzaj swoje kompetencje.