Minął kolejny miesiąc, w którym mieliśmy przyjemność szkolić warszawskich wolontariuszy z wielu warszawskich instytucji i organizacji pozarządowych. Już wiemy jakie szkolenia czekają w lipcu na głodnych wiedzy i umiejętności ochotników.

Szkolenia z wychowawstwa, liderstwa, animacji i pierwszej pomocy

Czerwiec rozpoczął się od drugiej części kursu wychowawców wypoczynku, prowadzonego przez przedstawicieli Chorągwi Stołecznej ZHP. Duża grupa złożona z warszawskich wolontariuszy zdobyła uprawnienia wychowawcy kolonijnego i przyswoiła wiedzę na temat tego, jak pracować z dziećmi i młodzieżą na wakacyjnych (i nie tylko) wyjazdach. W siedzibie Chorągwi Stołecznej ZHP gościliśmy także 10 czerwca na kursie pierwszej pomocy. W ruch poszły bandaże i inne materiały opatrunkowe, fantomy, koce termiczne – możecie być pewni, że grupa, która ukończyła zajęcia, jest doskonale przygotowana do tego, by szybko i sprawnie zareagować w sytuacji zagrożenia.

7 czerwca działo się w MAL-u na Żoliborzu: Aleksandra Daszkowska-Kamińska w rekordowo licznej grupie 22 ochotniczek i ochotników przeprowadziła szkolenie z umiejętności liderskich. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – dla tych, którzy nie zdążyli się zapisać, będzie jeszcze szansa na wzmocnienie swoich liderskich kompetencji jesienią. 23 czerwca ponownie odwiedziliśmy MAL Piaskownica, gdzie Anna Łukawska-Adamczyk wzmacniała wolontariuszy i wolontariuszki, które w swoich organizacjach pracują z dziećmi i młodzieżą (lub chcą zacząć włączać się w takie zajęcia) na szkoleniu z animacji dla najmłodszych. Uczestnicy wymienili się doświadczeniami, przećwiczyli kilka gier i zabaw, a przede wszystkim porozmawiali o roli i zadaniach animatora. Na koniec miesiąca, w siedzibie Fundacji Szkoła Liderów pod czujnym okiem Anny Łukawskiej-Adamczyk dyskutowano o tym, jak angażować ludzi, jak budować relacje włączające i na czym polega inclusive leadership: to wszystko w ramach zajęć z włączania społecznego.

Harmonogram letnich szkoleń

W czasie wakacji zachęcamy warszawskich ochotników do złapania oddechu i zasłużonego odpoczynku, nie zapominając jednocześnie o tym, że szkolenia w „Pomagam – Zyskuję” są dostępne także w czasie letniego wypoczynku. Ogłosiliśmy właśnie harmonogram szkoleń na lipiec:

  • 24 lipca (wtorek) - Ochrona danych osobowych w kontekście zmian związanych z RODO - 16:00-18:00
  • 26 lipca (czwartek) - Warsztaty z wystąpień publicznych - 16:00-21:00
  • 28 lipca (sobota) - Prowadzenie działań promocyjnych - 9:00-12:00

Zgłoszenia na szkolenia są przyjmowane poprzez formularz na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką programu „Pomagam – Zyskuję” – Aneta Birnbaum Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Udział we wszystkich szkoleniach jest bezpłatny. Program „Pomagam-Zyskuję” jest częścią projektu „Ochotnicy warszawscy”, a jego bezpośrednim realizatorem jest Fundacja Szkoła Liderów. Założeniem programu jest zaproszenie wolontariuszek i wolontariuszy współpracujących z warszawskimi organizacjami i instytucjami do korzystania z całorocznej, różnorodnej i bezpłatnej oferty szkoleń i warsztatów. Wszystkie zajęcia są przygotowywane i przeprowadzane przez wyspecjalizowanych trenerów od lat współpracujących z Fundacją Szkoła Liderów.

Zobacz także ofertę sperwizji, spotkań i szkoleń dedykowanych wolontariuszom placówek opiekuńczo-leczniczych.