Kibicujemy Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji! Fundacja Action-Life wsparła organizację wolontariatu na Narodowej Strefie Kibica, która powstała w ramach programu "Niepodległa". O szczegółach mundialowego wolontariatu na PGE Narodowym w Warszawie opowiada Jakub Nowak, prezes Fundacji.  

W jaki sposób Fundacja Action-Life zaangażowała się w przygotowania Narodowej Strefy Kibica na pierwszy mecz Reprezentacji Polski na mistrzostwach w Rosji? 

Jakub Nowak: Nasza Fundacja wsparła działania rządowego programu "Niepodległa", koordynując pracę 30 ochotników na PGE Narodowym. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 163 im. Batalionu "Zośka", którzy regularnie włączają się w projekty Action-Life. W tym miejscu chcę podkreślić ważną rolę Pani Anny Korczak, która koordynuje szkolne koło wolontariatu. Jej zaangażowanie w pracę z młodzieżą jest po prostu bezcenne! Pani Ania potrafi zachęcić uczniów do działania, a także towarzyszy im przy każdej wolontariackiej akcji. 

 MG 8519

 MG 8407

Na czym polegało zadanie ochotników? W jaki sposób wsparli przygotowania Narodowej Strefy Kibica? 

J.N.: Wolontariusze odpowiadali za przygotowanie biało-czerwonej kartoniady, która nawiązuje do stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Kartoniada to rodzaj dopingu polegający na podnoszeniu przez kibiców kolorowych plansz podczas meczu. To mimo pozorów nie było łatwe zadanie. Rozkładanie kartonowych plansz według wzoru wymagało dużej cierpliwości i skupienia. Miejmy na uwadze, że Narodowa Strefa Kibica może pomieścić nawet 75 tysięcy kibiców, a ochotnicy rozkładali plansze na każdym siedzeniu! Bardzo doceniamy pracę wykonaną przez wolontariuszy!

 MG 8478

 MG 8491

 MG 8400

Dlaczego warto angażować się w tego typu akcje? Jakie korzyści przyniósł udział w przygotowaniach Narodowej Strefy Kibica? 

J.N.: Udział w wolontariacie na pewno dał dużo satysfakcji oraz nowe doświadczenia! Proszę pamiętać, że najmłodszy wolontariusz aktualnie chodzi do szóstej klasy szkoły podstawowej. Kto wie, czy w przyszłości nie będzie chciał pracować jako project manager w jakiejś dużej firmie lub w instytucji, która zajmuje się popularyzacją sportu? Myślę, że fajnie mieć poczucie, że dołożyło się coś od siebie, by zorganizować wydarzenie na tak wielką skalę. Widok Stadionu Narodowego, przyglądanie się próbom telewizyjnym, ustawianiu telebimów i nagłośnienia na płycie głównej - to bardzo ciekawe i ekscytujące doświadczenie, nie tylko dla fanów piłki nożnej!
Dodatkowo na ochotników czekała niespodzianka! Każdy z nich otrzymał bezpłatną wejściówkę na Narodową Strefę Kibica na mecz Polska-Senegal oraz zaświadczenie potwierdzające udział w wolontariackiej akcji. Dzięki ich zaangażowaniu możliwa była organizacja prawdziwego święta kibiców na największej strefie kibica w Polsce. W imieniu Zespołu Fundacji Action-Life pragnę podziękować wszystkim osobom, które przyłączyły się do działania! Zapraszamy na wolontariat w naszej organizacji. Bieżące oferty publikujemy na Miejskim Portalu Wolontariatu - www.ochotnicy.waw.pl.

ROZMOWA I ZDJĘCIA: Dorota Kaczmarek

Chcesz zostać ochotnikiem i działać w obszarze sportu? Sprawdź aktualne oferty wolontariatu na portalu! Kliknij - tu i wybierz kategorię "sport".