W maju w Warszawie nie można było narzekać na nudę. Plenerowe wydarzenia na dobre rozpoczęły sezon. Oprócz koncertów, wielu imprez sportowych i kulturalnych można było wziąć udział również w Warszawskim Dniu Zwierząt, które zorganizowało Schronisko na Paluchu

19 maja 2018r. w Parku Agrykola pojawili się przyjaciele zwierząt, a wśród nich wolontariusze licznych organizacji i instytucji, które działają na ich rzecz. W programie III edycji wydarzenia znalazły się darmowe porady behawiorystów, warsztaty nosework, konkursy z nagrodami oraz liczne pokazy m.in.: psich sportów, psów pracujących, a także udzielania pierwszej pomocy zwierzętom. Natomiast zwieńczeniem imprezy był koncert popularnej wokalistki - Kasi Moś. 

 MG 7084

 MG 7142

Warszawski Dzień Zwierząt był okazją do poznania ponad 100 bezdomnych psów ze Schroniska na Paluchu #adoptujwarszawiaka oraz różnych organizacji działających na rzecz zwierząt. Wśród nich znalazły się m.in. SOS dla Jamników, Grupa Pomocy Kotom Mrau, Fundacja Zwierzęca Polana, Jokot, Mikropsy, Fundacja Znajdki, Fundacja Azylu Koci Świat, Fundusz Migotkowy, Stowarzyszenie Mopsy w Potrzebie, OTOZ Animals, Fundacja Bezdomniaki, Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos, Fundacja Azylu pod Psim Aniołem. Jak wiadomo, zwierzęta to nie tylko psy i koty, dlatego podczas wydarzenia obecne były organizacje, które ratują również te mniejsze gatunki, jak na przykład fretki - Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek oraz króliki - Fundacja Królewska, Przygarnij Królika.

 MG 7092

IMG 20180519 1606351

IMG 20180519 165745 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG 7200

Uczestnictwo w działaniu pozwoliło na poznanie procedur adopcyjnych oraz sposobów wsparcia bezdomnych zwierząt. Każda z obecnych instytucji i organizacji jest otwarta i przygotowana na podjęcie współpracy z ochotnikami. Większość z nich przyznaje, że wolontariat jest filarem funkcjonowania organizacji. Dzięki ochotnikom możliwa jest pomoc zwierzętom. Ponadto bez nich organizacja wydarzeń, takich jak Warszawski Dzień Zwierząt byłaby bardzo trudna, a wręcz niemożliwa! 

 MG 7280

 MG 7112

Gratulujemy organizatorom! Dziękujemy ochotnikom, których zaangażowanie szczerze podziwiamy! Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach, my będziemy na pewno! Śledźcie nasz FB, na którym staramy się publikować wszystkie aktualności z życia wolontariackiej społeczności. #działajnakorzyść #adoptujwarszawiaka #warszawskidzieńzwierząt 

Aktualnie w Schronisku na Paluchu na adopcję czeka 736 zwierząt – psów i kotów. Jeśli jesteś zainteresowany/a wolontariatem, poznaj szczegóły oferty – tutaj.

Sprawdź oferty prozwierzęcych organizacji, które poszukują wolontariuszy! Kliknij tu i wybierz kategorię "zwierzęta". 

TEKST I ZDJĘCIA: Dorota Kaczmarek