Ochotnicy, serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. "Jak wykorzystać gry planszowe, towarzyskie i terenowe w działaniach wolontariackich?". Podczas spotkania dowiecie się w jaki sposób wykorzystać różnego rodzaju gry w działaniach wolontariackich oraz w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością, a także z dziećmi i seniorami, którzy przebywają w placówkach opiekuńczo-leczniczych. 

gry

Co będzie się działo poczas warsztatów? W toku interakcji i doświadczenia, uczestnicy/czki dowiedzą się: 

1. Jak gry różnego rodzaju mogą pomóc wolontariuszowi w placówkach opiekuńczo-leczniczych oraz w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością, dziećmi i seniorami chorującymi przewlekle. 

2. Gry planszowe
- jak dobrać grę do osoby?
- nauczymy się sami tworzyć grę planszową

3. Gry towarzyskie
- czy są dla każdego?
- gdzie szukać inspiracji
- gramy w gry improwizacyjne!

4. Gry terenowe
- jak się zabrać do stworzenia scenariusza gry?
- kiedy warto wykorzystać grę terenową w pracy wolontariusza?
- plusy i minusy gier terenowych

5. Jak zdobywać materiały do pracy nie wydając ani złotówki?

Termin i miejsce warsztatów: 7 lipca (sobota) w godzinach 10.00-13.00 w Centrum Alzheimera (Al. Wilanowska 257). 

Warsztaty skierowane są do wolontariuszy, którzy angażują się w działania na rzecz dzieci i seniorów chorujących przewlekle, osób z niepełnosprawnością, a także mieszkańców placówek opiekuńczo-leczniczych na terenie m.st. Warszawy.

Prowadzenie:

Izabela Idzikowska - z wykształcenia ekonomistka. Od 8 lat prowadzi firmę handlowo-eventową. W swojej codziennej pracy wykorzystuje gry planszowe i improwizacyjne. Projektuje gry miejskie. Interesuje się ekonomią współdzielenia. Uwielbia upcycling. Udziela się społecznie: założyła Piastowski Klub Planszówkowy, organizuje cykliczne wymianki, propaguje zdrowy i ekologiczny tryb życia.

Przemysław Idzikowski - z wykształcenia ekonomista o specjalizacji Zarządzanie Projektami. Category Manager w dużej korporacji. Miłośnik wszelkiego rodzaju gier planszowych, miejskich, komputerowych. Uwielbia gry improwizacyjne. Założyciel Piastowskiego Klubu Planszówkowego. Inicjator wielu akcji społecznych, instruktor Związku Harcerstwa Polskiego.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w bezpłatnych warsztatach prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Anną Majkowską tel. 514 930 047 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–15.00). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy! #wspierajdobrze 


„Wspieraj dobrze – Program dedykowany wolontariuszom placówek opiekuńczo-leczniczych” jest realizowany w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” ze środków Urzędu m.st. Warszawy. Szczegóły tutaj.

Interesują Cię szkolenia dla wolontariuszy? Sprawdź ofertę w programie dla wolontariuszy "Pomagam-Zyskuję" i poszerzaj swoje kompetencje.