Festiwal Wolontariatu „Ochotnicy warszawscy” to dwudniowe wydarzenie (8-9 czerwca 2018 r.), do udziału w którym zapraszamy wszystkich warszawiaków, sympatyków wolontariatu, wolontariuszy oraz osoby, które zajmują się rozwijaniem i koordynacją wolontariatu w warszawskich instytucjach miejskich oraz organizacjach pozarządowych.

Na uczestników Festiwalu czekają m.in. warsztaty z ekspertami, akcje wolontariackie, debata o wolontariacie w przestrzeni miejskiej oraz targi wolontariatu w Warszawie. Finałem pierwszego dnia Festiwalu będzie piknik na bulwarach przy moście Gdańskim, na który zapraszamy wszystkich warszawiaków! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Piknik odbędzie się przy muralu projektu "Ochotnicy warszawscy"

 

 

8 czerwca
(piątek)
17:00-21:00

 

 

Dla uczestników pikniku przygotowaliśmy liczne atrakcjekoncert na żywo, rejsy po Wiśle, zajęcia taneczne, ćwiczenia z pierwszej pomocy, przejażdżki na tandemach, puzzle wielkoformatowe, grę na bębnach. Z pewnością nie wyjdziecie z pikniku z pustymi rękami – mamy dla Was quizy z nagrodami oraz możliwość zrobienia sobie własnej wolontariackiej przypinki! Podczas pikniku będzie także szansa porozmawiać o możliwościach zaangażowania wolontariackiego w stolicy.

Miejsce: Bulwary wiślane obok mostu Gdańskiego
Wstęp wolny!


Ponadto, w części merytorycznej Festiwalu, odbędą się:


8 czerwca
(piątek)
9:30-16:00

 
Debata „Wolontariat w przestrzeni miejskiej”
Stoliki eksperckie: Aspekty formalnoprawne, Regulacje o ochronie danych osobowych RODO, Księgowanie kosztów działalności wolontariackie, Źródła finansowania wolontariatu
Prezentacja o wolontariacie młodzieżowym
Sesje warsztatowe: Spotkania integracyjne dla wolontariuszy; Motywowanie poprzez wartości; Digital storytelling
9 czerwca
(sobota)
10:00-15:00

 
Targi wolontariatu: Warszawskie ZOO, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, wolontariat pracowniczy w firmie Provident, Młodzieżowa Drużyna Ratownicza
Akcja społeczna - odrestaurowywanie ogródków w warszawskich żłobkach

Miejsce: Centrum Wielokulturowe

Obowiązuje rejestracja

Udział w Festiwalu to:

  • nawiązanie nowych kontaktów,
  • okazja do poznania inspirujących przykładów współpracy wolontariackiej,
  • rozwój kompetencji, zdobycie nowych umiejętności i wiedzy na temat wybranych aspektów wolontariatu,
  • podniesienie jakości współpracy z wolontariuszami w Twojej instytucji czy organizacji pozarządowej.

Szczegółowe informacje na temat zasad zgłaszania się oraz program wydarzenia znajdują się na stronie www.festiwalwolontariatu.pl. Część merytoryczna Festiwalu jest współorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu oraz Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

Plakat Festiwalu do pobrania tutaj.

 Do zobaczenia!