W kwietniu br. rozpoczęliśmy kolejną serię bezpłatnych szkoleń dla wolontariuszy w ramach programu „Pomagam – Zyskuję”. Dzięki "Pomagam-Zyskuję" w 2017 roku udało nam się wyszkolić aż 302 ochotników z całej Warszawy, wyposażyć ich w nowe umiejętności oraz wzmocnić ich kompetencje.

Program "Pomagam-Zyskuję" jest częścią projektu Ochotnicy warszawscy, a jego bezpośrednim realizatorem jest Fundacja Szkoła Liderów. Założeniem programu jest zaproszenie wolontariuszek i wolontariuszy współpracujących z warszawskimi organizacjami i instytucjami do korzystania z całorocznej, różnorodnej i bezpłatnej oferty szkoleń i warsztatów. Wszystkie zajęcia są przygotowywane i przeprowadzane przez wyspecjalizowanych trenerów, od lat współpracujących z Fundacją Szkoła Liderów.

W kwietniu kilkudziesiąt wolontariuszek i wolontariuszy uczestniczyło w dwóch szkoleniach:

  • 16 kwietnia Paweł Cieślak spotkał się w siedzibie Fundacji Zmiana z grupą uczestników i przeprowadził szkolenie z zarządzania sobą w czasie. Ten warsztat cieszył się wyjątkową popularnością. W ciągu trzech godzin uczestnicy przyjrzeli się temu, jak planować i efektywnie wykorzystywać swój czas, jak ustalać priorytety i w jaki sposób unikać „pożeraczy czasu”. Zdobyte umiejętności przydadzą im się z pewnością nie tylko w czasie ich aktywności w roli wolontariuszek lub wolontariuszy, ale także w codziennym życiu.
  • 26 kwietnia Maria Makowska w Pracowni Duży Pokój z grupą ochotników rozmawiała o trudnych sytuacjach w pracy wolontariusza. Tutaj uczestnicy zgłębiali tajniki asertywnej komunikacji, ćwiczyli się w stawianiu granic i mogli omówić trudne sytuacje i zdarzenia, z którymi spotykają się w czasie swojej pracy wolontariackiej.


Obecnie zapraszamy do udziału w następujących szkoleniach (terminy majowe):

"Warsztaty z pracy w grupie", a na nich będzie można dowiedzieć się

  • jak motywować członków zespołu,
  • jak komunikować się w grupie,
  • jakie cechy wyróżniają efektywnie współpracujący zespół.

Czas: 19 maja (sobota), 10:00-15:30, prowadząca: Anna Łukawska-Adamczyk

Miejsce: MAL Piaskownica, ul. Piaskowa 7 (miejsce przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością)

 

"Współpraca z wolontariuszami", gdzie przyjrzymy się:

  • prawnym aspektom wolontariatu,
  • standardom współpracy z wolontariuszami,
  • dobrym praktykom organizacji wolontariatu.

Czas: 29 maja (wtorek), 17:00-19:30, prowadząca: Anna Łukawska-Adamczyk

Miejsce: MAL Marymont, ul. Marii Kazimiery 20 (miejsce przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością)

Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy Fundacji. Harmonogram programu "Pomagam-Zyskuję" jest dostępny w zakładce szkolenia.

Interesują Cię również inne szkolenia dla wolontariuszy? Zachęcamy do śledzenia aktualności oraz profilu Ochotników warszawskich w serwisie facebook.

Ochotnicy warszawscy to również oferta wspracia dla organizatorów wolontariatu.