Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie ile radości oraz satysfakcji może sprawić bezinteresowne działanie na rzecz młodzieży z niepełnosprawnością? Takie momenty zapadają w pamięć na długo! Co więcej, doświadczenia płynące z wolontariatu pozwalają na kształtowanie postawy otwartości i akceptacji. Najlepszym tego przykładem są ochotnicy, którzy wsparli Zespół Szkół Specjalnych nr 105 i Fundację Action-Life w organizacji wyjątkowego wydarzenia dla uczniów warszawskich szkół specjalnych. Za nami "II Międzyszkolny Turniej w Rzutki", czyli prawdziwa lekcja tolerancji wobec odmienności!

 

IMG 20180516 112806

IMG 20180516 112904

 

15 maja br. ponad 120 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych wzięło udział w prawdziwej sportowej rywalizacji. Sprawny przebieg wydarzenia nie byłby możliwy, gdyby nie grono wolontariuszy i przyjaciół szkoły, którzy tego dnia stanęli na wysokości zadania! Obsługa biura zawodów, sędziowanie, wsparcie uczestników, wręczanie medali zwycięzcom, to tylko niektóre czynności ochotników. Organizatorzy turnieju zadbali o integracyjny wymiar spotkania, przygotowali wspólny posiłek w formie grila oraz atrakcje dla młodzieży. 

 

IMG 20180515 094242


Dlaczego warto zostać ochotnikiem warszawskim i działać na korzyść?

Odpowiedzi udzielili nam wolontariusze warszawskich szkół podstawowych, którzy byli zaangażowani w organizację wydarzenia: 

Udział w turnieju pozwolił nam na naukę cierpliwości i otwartości na drugiego człowieka. Pomagając innym - czujemy się lepiej we własnej skórze! Atmosfera spotkania sprzyjała integracji oraz nawiązywaniu kontaktów z uczniami szkół specjalnych. Dzięki temu staliśmy się bardziej tolerancyjni i pewni siebie! 

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz wolontariuszom, dzięki którym udało się zrealizować tak wspaniałe sportowe wydarzenie

Osoby zainteresowane wsparciem osób z niepełnosprawnością zachęcamy do udziału w Wiosennym Pikniku w ZSS nr 105 (ul.Długa 9), który odbędzie się już w najbliższą niedzielę (20 maja 2018 r.). Na uczestników czeka moc atrakcji! Dochód uzyskany podczas pikniku zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla młodzieży.

 

TEKST I ZDJĘCIA: Dorota Kaczmarek