Koordynatorki i Koordynatorzy wolontariatu, chcecie dowiedzieć się jak wygląda wolontariat w fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland? Komu i jak pomaga fundacja, w jaki sposób motywuje wolontariuszy i jak wspiera ich relacje z podopiecznymi? 

Zapraszamy na wizytę studyjną już 22 maja do siedziby fundacji BBBSP przy ul. Grzybowskiej 5A (pl. Grzybowski, obok kościoła pw. Wszystkich Świętych) o godzinie 14.00.

Misją fundacji BBBSP jest pomoc dzieciom mającym trudności w zrealizowaniu ich potencjału poprzez zapewnienie bezpiecznej i trwałej relacji z mentorem, mającej na celu zmienić ich życie na lepsze. Obecnie fundacja współpracuje z ponad 120 wolontariuszkami i wolontariuszami, którzy regularnie spotykają się ze swoimi podopiecznymi.

Podczas spotkania dowiemy się:
- na czym polega wolontariat w fundacji BBBSP,
- w jaki sposób prowadzona jest rekrutacja wolontariuszy i dobró podopiecznych,
- w jaki sposób koordynatorzy dbają o relacje wolontariusz-podopieczny,
- co BBBSP oferuje wolontariuszom,
- jakie są codziennie wyzwania.

W czasie spotkania zaprosimy Was również do dyskusji co możemy zrobić jako koordynatorzy wolontariatu dla wolontariuszy, i skupimy się na organizowanych dla nich spotkaniach, ich formach i funkcjach. Spotkanie poprowadzi: Barbara Wójcik – Koordynator wolontariat w White Star Foundation oraz Olimpia Nathan– Specjalista ds. Relacji w Big Brothers Big Sosters of Poland.

Osoby zainteresowane udziałem, prosimy o wypełnienie do dnia 21 maja  formularza zgłoszeniowego

Bliższych informacji udziela koordynator projektu: Joanna Stachurska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Centrum Wolontariatu w Warszawie. ul. Nowolipki 9b, tel. (22) 635 27 73.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu, jaki w zeszłym roku przeprowadziliśmy z Dorotą Orzeł - wolontariuszką fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland.

Interesują Cię inne formy wsparcia dedykowane organizatorom wolontariatu w Warszawie? Sprawdź nasze pozostałe propozycje!


Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.