10-lecie Inkubatora Miłosierdzia - święto wolontariatu młodzieżowego w Centrum Myśli Jana Pawła II

18-20.05.2018

10lecie Inkubatora

Dziesięć lat temu wśród młodych ludzi skupionych wokół ideałów Jana Pawła II zakiełkowało pragnienie zmieniania świata na lepsze i budowania wspólnoty opartej na dzieleniu się dobrem. Tak powstał Inkubator Miłosierdzia – wolontariat młodzieżowy organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II i działający w warszawskich ośrodkach pomocowych. Inkubator aktywność prowadzi do dziś – współpracuje z hospicjami, domami dziecka czy ogniskami wychowawczymi, w których podejmowany jest wolontariat długofalowy oraz akcyjny. Działania realizowane są w czterech grupach wolontariuszy: PODZIEL SIĘ TALENTEM, DOMY DZIECKA, PRACA Z DZIEĆMI oraz PRACA Z SENIORAMI. Więcej o grupach Inkubatora Miłosierdzia tutaj.

Wspólne świętowanie 10-lecia działalności Inkubatora ma szansę stać się przyczynkiem do dyskusji na temat wolontariatu młodzieżowego i polityki młodzieżowej m.st. Warszawy. W związku z tym serdecznie zapraszamy Państwa na cykl wydarzeń przeznaczonych dla instytucji współpracujących lub zamierzających współpracować z młodzieżą w wolontariacie. Wydarzenia te odbędą się w terminie 18-20.05.2018 r. Zostały one przygotowane z myślą zarówno o koordynatorach wolontariatu, jak i wolontariuszach.

Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia są przyjmowane do 16 maja 2018 r. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie.

Formularz zgłoszeniowy dla koordynatorów wolontariatu: https://goo.gl/forms/US5O5KlKqBDHdcDe2

Formularz zgłoszeniowy dla wolontariuszy: https://goo.gl/forms/uLk9bJB2T4wChsNq1

Partnerem wydarzenia jest Urząd m.st. Warszawy.