Zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie adresowane do organizatorów wolontariatu w Warszawie, które odbędzie się 16 maja.

Tym razem przy porannej kawie postaramy odpowiedzieć sobie na pytanie czy łatwo przyjmujemy i znosimy krytykę na swój temat? Jak ma się to do naszej codziennej pracy i kontaktu z wolontariuszami? Czym jest krytyka? Jak wykorzystujemy negatywne informacje do rozwoju wolontariatu w naszej organizacji? Spotkanie będzie kolejną okazją do dyskusji o organizowaniu wolontariatu w gronie praktyków.

Co zmienić w sobie i jak nie unikać drażliwych tematów. Czy łatwo jest wyjaśnić powstałe nieporozumienia i być otwartym na propozycję wolontariuszy? Czego być może brakuje nam koordynatorom we współpracy z wolontariuszami? Czy na pewno jesteśmy wsparciem i dlaczego dana osoba chce współpracować ,,właśnie z nami”? Co możemy zaproponować w zależności od kompetencji i zaangażowania wolontariusza? I w końcu jak zaspokoić wzajemne oczekiwania.

Spotkanie poprowadzi Anna Żelazowska-Kosiorek - Trenerka, facylitatorka, badaczka. Warszawianka. Od 15 lat związana z sektorem organizacji pozarządowych (min. z takimi organizacjami, jak Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie CAL, Sieć SPLOT, Federacja MAZOWIA) - szczególnie w zakresie działań wspierających rozwój kompetencji liderów i wolontariuszy NGOs oraz budowania współpracy organizacji i samorządu. Posiadaczka Certyfikatu I Stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Obecnie - Koordynatorka programu „Bezpieczny Staż” w Fundacji Robinson Crusoe, wspierającej usamodzielnianie młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Spotkanie będzie miało formę dyskusji z możliwością rozmów w mniejszych grupach.

Warszawskie Spotkanie z Wolontariatem odbędzie się w dniu 16 maja br. w godz. 10.00 – 13.00 siedzibie klubokawiarni Stacja Muranów przy ulicy Andersa 13 w Warszawie.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o zgłoszenie do Centrum Wolontariatu w Warszawie (kliknij!). Zgłoszenie należy wypełnić do 15 maja.

Więcej informacji nt. spotkania: Koordynator projektu: Joanna Stachurska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Centrum Wolontariatu w Warszawie, ul. Nowolipki 9b; tel. 22 635 27 73.

 

Dowiedz się więcej o ofercie wsparcia dla organizatorów wolontariatu realizowanej w 2018 r. Skorzystaj z bezpłatnych szkoleń, spotkań, poradnictwa, konsultacji, debat, weź udział w konkursie! Szczegóły tutaj.


Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.