Brawo ochotnicy warszawscy! Ponad 335 wolontariuszy - zarówno tych młodszych, jak i starszych, współpracowało ze Stołecznym Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA przy organizacji 28. Bieg Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie rozpoczęło cykl Warszawskiej Triady Biegowej organizowanej pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”, do której należą trzy biegi o charakterze patriotycznym. W tym dniu aż 6212 zawodników zameldowało się na mecie. To nowy rekord frekwencji tej rywalizacji! 


IMG 20180503 112749 1

IMG 20180503 112611

IMG 20180503 112815 1

W wolontariat podczas sportowego wydarzenia, które upamiętniało 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja byli zaangażowani uczniowie wielu warszawskich placówek edykacyjnych oraz studenci Wojskowej Akademii Technicznej. Wśród szkół, które aktywnie włączyły się w organizację działania znalazły się m.in. Szkoła Podstawowa nr 384Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów, Zespół Szkół Specjalnych nr 105CLV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami DwujęzycznymiZespół Szkół Specjalnych Nr 97. Zadanie ochotników polegało m.in. na obsłudze szatni i depozytów, przygotowaniu oprawy i dekoracji imprezy, wręczaniu medali, wydawaniu wody w strefie mety, a także posiłków regeneracyjnych dla uczestników biegu. 

IMG 20180503 103319 1

IMG 20180503 091113

Dlaczego warto zostać wolontariuszem i wspierać organizację działań sportowych? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła nam wolontariuszka Viktoryia, sami zobaczcie: 

Zdecydowałam się na wolontariat podczas 28. Biegu Konstytucji, bo zawsze lubiłam uprawiać sport i prowadzę zdrowy tryb życia. Wrażenia są niesamowite, poznałam wielu fajnych ludzi, m.in zwycięzcę Biegu - Kubę Nowaka. Cięszę się, że tyle dzieci od najmłodszych lat tak zdrowo i sportowo spędza czas ze swoimi rodzicami. 

W jaki sposób zachęciłabyś innych do rozpoczęcia swojej przygody z wolontariatem? 

Trzeba po prostu spróbować wziąć udział w takiej imprezie jako wolontariusz i zobaczyć ile fajnych, pomocnych i zdrowych rzeczy można robić razem!

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Biegu oraz wolontariuszom, dzięki którym udało się zorganizować tak wspaniałe sportowe wydarzenie! 

Osoby zainteresowane wolontariatem w Stołecznym Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA zachęcamy do poznania oferty współpracy - tutaj. 

Bądżcie razem z nami! Śledźcie bieżące oferty z kategorii sportu, które na bieżąco pojawiają się na Miejskim Portalu Wolontariatu - tutaj

 

 TEKST I ZDJĘCIA: Dorota Kaczmarek