Niektórzy robią to ze względu na miłość do czworonogów i odnajdują zrozumienie w oczach zwierząt, inni czują się po prostu, dzięki temu potrzebni i cenią sobie międzygatunkową więź. Bycie wolontariuszem, to również  sposób na aktywne spędzanie czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Motywacji i korzyści z wolontariatu w Schronisku na Paluchu jest wiele, jednak cel, do którego dążą, zdaje się być wspólny – adopcja warszawiaka!

W minioną sobotę – 14 kwietnia br. na warszawskich Fortach Bema odbyła się kolejna akcja #AdoptujWarszawiaka. Tego dnia dziesiątki psów ze Schroniska na Paluchu wyszło na wiosenny spacer u boku nieocenionych wolontariuszy.

IMG 20180414 152208

IMG 20180414 152956 1

#AdoptujWarszawiaka PAKI (nr ewidencyjny 0224/16)  #AdoptujWarszawiaka AWIS (nr ewidencyjny 0371/18)

Fot. Dorota Kaczmarek

To już IV edycja działania, które dotychczas przyniosło same korzyści. W rezultacie poprzednich akcji setki psów znalazło odpowiedzialnych i świadomych opiekunów, a ponadto wzrosło zainteresowanie wolontariatem na rzecz zwierząt w Warszawie. Na pytanie, czy warto organizować wspólne wyjazdy w miejsca publiczne u boku setki psów, odpowiedź jest jedna - TAK! Zdaniem ochotników: nawet jeśli jeden na sto znajdzie kochający dom i odpowiedzialnych opiekunów, to to już jest sukces. Dlatego warto! 

IMG 20180414 151247 1IMG 20180414 151335 1

#AdoptujWarszawiaka ALI (nr ewidencyjny 1815/09)

Fot. Dorota Kaczmarek

#AdoptujWarszawiaka pozwala na to, aby docierać do osób, które nigdy nie pojawiłyby się w schronisku. Akcja obala mity na temat bezdomnych zwierząt. Oprócz tego pracownicy Schroniska oraz wolontariusze mają możliwość lepszego poznania swoich podopiecznych. Mogą oni sprawdzić, jak psy radzą sobie w mieście, jak podróżują samochodem, autobusem, czy też jak czują się w tłumie.

IMG 6331

#AdoptujWarszawiaka FELUŚ (nr ewidencyjny 2345/17)

Fot. Dorota Kaczmarek

NDF 6403

#AdoptujWarszawiaka RUDZIK (nr ewidencyjny 0173/18)

Fot. Piotr Raczkowski

Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach #AdoptujWarszawiaka! Hormonogram działań wygląda następująco: 
• 19 maja Warszawski Dzień Zwierząt, Park Agrykola
• 3 czerwca Dzień Dziecka, Góra Kalwaria
• 9 czerwca Wybory Najsympatyczniejszego Kundelka Roku
• 16 czerwca Piknik Wesoła

Gratulujemy organizatorom! Dziękujemy ochotnikom, których zaangażowanie - szczerze podziwiamy! #działajnakorzyść 

Bądźcie razem z nami, do zobaczenia podczas kolejnej akcji!

Aktualnie w Schronisku na Paluchu na adopcję czeka 682 zwierząt – psów i kotów. Jeśli jesteś zainteresowany/a wolontariatem, poznaj szczegóły oferty – tutaj.

Osoby zainteresowane fotowolontariatem zachęcamy do przeczytania wywiadu z wolontariuszką Pauliną Ziętcik - tutaj.

TEKST: Dorota Kaczmarek