Zapraszamy na szkolenie adresowane do warszawskich koordynatorów wolontariatu pt. „Teoria i praktyka metody Action Learning-rozwiązuj problemy, ucz się w działaniu i rozwijaj swój zespół”. Podczas szkolenia poznacie założenia i zasady działania Action Learning. Doświadczycie w praktyce korzyści wynikających z bycia uczestnikiem grupy Action Learning. Będziecie mieć okazję sprawdzenia się w roli prowadzącego/prowadzącej ten proces. Wspólnie zastanowimy się, jak można zastosować Action Learning w organizacji wolontariatu.

Zapraszamy koordynatorów, którzy chcą w bardziej świadomy sposób poznać proces, w którym niewielka grupa osób o maksymalnie różnorodnych kompetencjach i doświadczeniu rozwiązuje złożone problemy, jednocześnie rozwijając umiejętności osobiste i stając się skutecznym zespołem.

Podczas szkolenia uczestnicy i uczestniczki poznają wybrane funkcje Action Learning dotyczące:

  • rozwiązywania złożonych problemów,
  • rozwoju talentów, zespołów,
  • rozwoju kultury organizacyjnej.

Szkolenie skierowane jest do koordynatorów wolontariatu z Warszawy, którzy kierują pracą wolontariuszy i chcą tę wiedzę pogłębić.

Termin i miejsce szkolenia: 17 kwietnia (wtorek) w godzinach 10.00 -15.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu przy ulicy Nowolipki 9b.

Prowadzenie: Anna Żelazowska-Kosiorek - Trenerka, facylitatorka, badaczka. Warszawianka. Od 15 lat związana z sektorem organizacji pozarządowych (min. z takimi organizacjami, jak Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie CAL, Sieć SPLOT, Federacja MAZOWIA) - szczególnie w zakresie działań wspierających rozwój kompetencji liderów i wolontariuszy NGOs oraz budowania współpracy organizacji i samorządu. Posiadaczka Certyfikatu I Stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Obecnie - Koordynatorka programu „Bezpieczny Staż” w Fundacji Robinson Crusoe, wspierającej usamodzielnianie młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Osoby zainteresowane szkoleniem, prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia 13 kwietnia br. wypełniając formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji dot. szkolenia udziela pani Joanna Stachurska, pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21.

Interesują Cię inne formy wsparcia dedykowane organizatorom wolontariatu w Warszawie? Sprawdź nasze pozostałe propozycje!


Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.