Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie zaprasza już 12 kwietnia na pierwsze w tym roku spotkanie adresowane do organizatorów wolontariatu w Warszawie.

Tym razem przy porannej kawie postaramy odpowiedzieć sobie na pytania...

Czym jest wolontariat dla wolontariuszy a czym dla koordynatorów w organizacjach? 

Czy wolontariat to miejsce, w którym dzieją się rzeczy nieprzeciętne dla osób z pasją?

Czy pomoc wolontariusza daje szansę nie tylko na to, aby pomagać drugiemu człowiekowi, ale również inwestować w swój rozwój osobisty?

Czy zawsze możliwe jest stwarzanie przestrzeni, w której wolontariusze będą mogli doskonalić swoje umiejętności, stawiać pierwsze kroki na rynku pracy oraz zwiększać swoją wiedzę w dziedzinie wolontariatu?

Jakie mamy przemyślenia i doświadczenia z tym związane?

Spotkanie poprowadzi Monika Bełdowska, która od ponad 10 lat specjalizuje się w szkoleniach dotyczących zarządzania, rozwoju umiejętności trenerskich i facylitacyjnych. Od wielu koordynująca pracą wolontariuszy. Tworząca i realizująca projekty edukacyjne. Spotkanie będzie miało formę dyskusji z możliwością rozmów w mniejszych grupach.

Warszawskie Spotkanie z Wolontariatem odbędzie się w dniu 12 kwietnia br. w godz. 10.00 – 13.00 siedzibie klubokawiarni Stacja Muranów przy ulicy Andersa 13 w Warszawie.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie zgłoszenia do dnia 10 kwietnia.

Więcej info. nt. spotkania: Koordynator projektu: Joanna Stachurska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Centrum Wolontariatu w Warszawie, ul. Nowolipki 9b; tel. 22 635 27 73.

 

Dowiedz się więcej o ofercie wsparcia dla organizatorów wolontariatu realizowanej w 2018 r. Skorzystaj z bezpłatnych szkoleń, spotkań, poradnictwa, konsultacji, debat, weź udział w konkursie! Szczegóły tutaj.

 

Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.