Fundacja Szkoła Liderów, w ramach realizacji działań w projekcie „Ochotnicy warszawscy”, zaprasza wolontariuszki i wolontariuszy współpracujących z warszawskimi organizacjami i instytucjami do skorzystania z miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej. Całoroczna i różnorodna oferta pod nazwą „Pomagam-Zyskuję” jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia miejskiego systemu szkoleń dla wolontariuszy w Warszawie, w ramach którego organizatorzy wolontariatu mogą zgłaszać osoby na konkretne szkolenia i spotkania edukacyjne.

Organizatorze wolontariatu – zgłoś do udziału w wybranych szkoleniach współpracujących z Tobą ochotników!
Udział wolontariuszy w przydatnych i wartościowych szkoleniach może być zarówno czynnikiem motywującym, jak i w znaczący sposób podnoszącym uniwersalne kompetencje wolontariuszy. Poprzez udział wolontariuszy w szkoleniach w instytucji/organizacji pozostanie wiedza o dodatkowych kompetencjach, a doświadczenie szkoleniowe przyczyni się do wzmocnienia więzi wolontariusza z organizatorem wolontariatu. Zadbanie o rozwój wolontariusza poprzez zachęcenie go do udziału w szkoleniu może być wyróżnieniem, czy okazją do wsparcia w obszarze, w którym miewa trudności.

Wolontariuszko, wolontariuszu – działasz na korzyść, a chcesz to robić jeszcze lepiej? Sprawdź ofertę szkoleń!
Będąc wolontariuszem w Warszawie, współpracując z organizacjami pozarządowymi czy instytucjami miejskimi, niezależnie od tego czy jest to współpraca stała czy akcyjna, można korzystać z bezpłatnej oferty różnorodnych szkoleń. Wystarczy zgłosić swój udział za pośrednictwem koordynatora wolontariatu. Poprzez szkolenia można pogłębić swoją dotychczasową wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności, które przyczynią się do wolontariackiego i prywatnego rozwoju każdego ochotnika.

Wszystkie szkolenia prowadzone będą metodami warsztatowymi, łączącymi zdobywanie wiedzy z praktyką. Proporcje między częściami wykładowymi a praktycznymi będą różnić się w zależności od tematu szkolenia. W programie każdego szkolenia zaplanowana będzie sesja integracyjna.

 

Wszystkich zainteresowanych programem "Pomagam-Zyskuję" zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 11:00 w siedzibie Fundacji Szkoła Liderów na ul. Wiejskiej 12a. Na spotkaniu opowiemy o harmonogramie, tematach szkoleń i o tym, jak zgłaszać swoich wolontariuszy do udziału w bezpłatnych warsztatach. Prosimy o potwierdzenie obecności na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już dziś sprawdź harmonogram i tematy szkoleń dla wolontariuszy w ramach "Pomagam-Zyskuję" poprzez zakładkę szkolenia.

Interesują Cię szkolenia dla aktywnych wolontariuszy? Zobacz również co przygotowaliśmy w ramach Akademii Liderów Wolontariatu. Rekrutacja trwa do 13 kwietnia 2018 r.!