Akademia Liderów Wolontariatu to program szkoleniowy dla wolontariuszy-liderów, którzy w swoim zaangażowaniu i pracy wyróżniają się szczególną inicjatywą i chęcią rozwijania swoich działań.

Osoby, które są aktywnie zaangażowane w działalność wolontariacką w swojej organizacji czy instytucji, często podejmują także dodatkowe wolontariackie czy społeczne aktywności. W sposób naturalny stają się liderami w środowisku wolontariuszy, a także w bardzo istotny sposób wspierają codzienną pracę koordynatorów wolontariatu. W dużej części są to osoby, które w późniejszym czasie podejmują już zawodowo tematykę wolontariatu i pracują sami jako koordynatorzy lub są w znaczącym stopniu aktywne społecznie. Z tego punktu widzenia, pragniemy przekazać im, jeszcze na etapie wolontariackiej aktywności, jak największą wiedzę i możliwości edukacji z zakresu pracy projektowej oraz organizacji i zarządzania wolontariatem. 
 
Zapraszamy do rekrutacji do kolejnej edycji programu wolontariuszy z warszawskich organizacji i instytucji, którzy cechują się odpowiedzialnością, umiejętnościami liderskimi oraz wykazują szczególne kompetencje do podejmowania samodzielnie nowych inicjatyw i realizację ich w oparciu o pracę zespołową (np. z innymi wolontariuszami). Do Akademii zaprasza Urząd m.st. Warszawy.
 
Uczestnicy Akademii Liderów Wolontariatu poprzez udział w programie:
 • nabędą wiedzę o tym jak przygotować i opracować projekt zakładający zaangażowanie wolontariuszy,
 • dowiedzą się, jak komunikować i promować swój projekt i realizowane działania,
 • pogłębią umiejętność pracy zespołowej oraz efektywnej komunikacji w grupie,
 • zyskają wiedzę na temat opracowywania projektów zakładających podział zadań zgodny z kompetencjami poszczególnych członków zespołu,
 • poznają sposoby wykorzystania miejskich narzędzi i mechanizmów wsparcia w celu sprawniejszej realizacji podejmowanych projektów i inicjatyw,
 • dowiedzą się jakie znaczenie dla rozwoju miasta ma aktywności społeczna mieszkańców,
 • nauczą się jakie metody i narzędzia pozwalają na trafne rozpoznanie potrzeb lokalnych,
 • zyskają świadomość własnych umiejętności i zdolność wykorzystania swoich mocnych stron w podejmowanych działaniach,
 • otrzymają grant na realizację działania,
 • umocnią swoją pewność siebie i umiejętności liderskie.
 
Akademia zostanie zrealizowana w oparciu o dwa moduły:
 1. Dwa bloki szkoleń i przygotowywanie projektów przez uczestników.
 2. Realizacja projektów przez uczestników, przy wsparciu mentorów oraz swoich organizacji/instytucji.
Motywem przewodnim szkoleń będzie wzmocnienie aktywności społecznej mieszkańców Warszawy i wokół tego tematu będą się koncentrować wszelkie omawiane przykłady podczas szkoleń, podejmowane inicjatywy i przygotowywane projekty.
 
Jeśli interesuje Cię doskonalenie swoich umiejętności, poszerzenie wiedzy na temat standardów organizacji wolontariatu, a także aktywne włączanie się w działalność społeczną... dołącz do Akademii Liderów Wolontariatu! 
 
Zgłoszenia przyjmuje Fundacja Szkoła Liderów, jako bezpośredni realizator Akademii, na stronie. Zgłoszenie musi zawierać rekomendacje i uzasadnienie dla udziału wolontariusza od organizatora wolontariatu (koordynatora), z którym współpracuje zgłaszający się. W uzasadnionych przypadkach uczestnikami Akademii mogą być także wolontariusze, którzy nie są na stałe związani z jednym organizatorem. Do programu zostanie zakwalifikowanych 20 uczestników.
 
Rekrutacja do tegorocznej edycji trwa do 13 kwietnia 2018 r.
 
Przed przesłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z harmonogramem szkoleń.
 
W razie pytań prosimy o kontakt z Anetą Birnbaum 22 556 82 54, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 
ochotnicy 13.04
 
Zobacz jak wyglądało podsumowanie I edycji programu, które odbyło się 1 grudnia 2017 r. 
 
Jeśli interesują Cię inne szkolenia dla wolontariuszy zajrzyj tutaj.