Jesteś wolontariuszką/em? Działasz na korzyść seniorów lub osób z niepełnosprawnością? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat chorób otępiennych, a w szczególności choroby Alzheimera? A może dopiero szukasz miejsca, w którym zaangażujesz się w wolontariat? 

Urzęd m.st. Warszawy oraz Centrum Alzheimera zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach dla wolontariuszy, opiekunów oraz osób zainteresowanych rozpoczęciem współpracy z placówkami opiekuńczo-leczniczymi na terenie Warszawy.

BEZPŁATNE WARSZTATY

 24 marca br. (sobota) w godzinach 10.00-12.00 w  Centrum Alzheimera odbędą się dwa warsztaty:

  • "Problemy dnia codziennego z perspektywy chorego na chorobę Alzheimera, jego rodziny i opiekunów"
  • "Pomoc osobie niepełnosprawnej w czynnościach dnia codziennego”

Podczas spotkania uczestnicy będą mogli zaznajomić się z najczęściej spotykanymi trudnościami, które każdego dnia towarzyszą osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera oraz ich bliskim. Będzie czas na pracę w grupach, wspólną dyskusję oraz materiał filmowy przedstawiający problemy, jakie dotykają chorego i jego otoczenie na wszystkich etapach choroby. Ponadto udział w warsztatach pozwoli na poznanie możliwości dotyczących codziennego wspierania osób niepełnosprawnych.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panią Anną Majkowską pod nr tel. 514 930 047 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00).

Serdecznie zapraszamy! 

Działanie realizowane jest w ramach projektu "Ochotnicy warszawscy" ze środków Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Centrum Alzheimera.