Nie da się ukryć, że w ostatnich dniach wszyscy odczuliśmy prawdziwe oblicze zimy, od której na dobrą sprawę odwykliśmy. Wraz z końcem lutego zanotowano minusowe temperatury. Pewnie zastanawiacie się, czy Miejski Portal Wolontariatu jest właściwym miejscem do rozpisywania się na temat silnych mrozów, wiatru i śniegu w Warszawie? Uwierzcie, że w tym przypadku tak! Najwłaściwszym! 

W sobotnie popołudnie - 24 lutego 2018 r. - setka bezdomnych psów, na co dzień przebywających w Schronisku „Na Paluchu”, opuściła swoje klatki. Wszystko za sprawą dzielnych wolontariuszy, którzy oprócz tego, że mają wielkie serca – dowiedli, że zimy się nie boją! Wspólny spacer w Parku Szczęśliwickim rozpoczął 4 edycję projektu „Adoptuj Warszawiaka”. Celem akcji jest przede wszystkim promocja świadomej i odpowiedzialnej adopcji oraz wolontariatu na rzecz zwierząt. 

 

IMG 6306

 

IMG 6302IMG 6228

 Zaangażowanie ochotników było widoczne na każdym kroku. Dzięki nim każdy uczestnik wydarzenia mógł poznać bliżej psa, jego historię, zachowanie oraz potrzeby. Nie zabrakło również fotowolontariuszy - choć jak wiecie, takie warunki pogodowe nie sprzyjają funkcjonowaniu sprzętu elektronicznego. Zdjęcia ochotników zostaną wykorzystane m.in. do ogłoszeń adopcyjnych, plakatów i ulotek promocyjnych, ponadto znajdziecie je w mediach społecznościowych wpisując hasztag #adoptujwarszawiaka.

 

IMG 6224IMG 6222

 

IMG 6291IMG 6317

Poprzednie edycje działania zakończyły się wielkim sukcesem – setki psów znalazło kochające i odpowiedzialne domy. Gratulujemy organizatorom. Dziękujemy ochotnikom oraz mieszkańcom Warszawy za wsparcie akcji. Zachęcamy do udziału w kolejnych spacerach, my będziemy tam na pewno! Śledźcie nasz FB, na którym staramy się publikować wszystkie aktualności z życia wolontariackiej społeczności.

 

Ofertę wolontariatu w Schronisku „Na Paluchu” znajdziecie na naszym portalu - tutaj

Poszukiwani są również wolontariusze do opieki nad kotami. Szczegóły - tutaj

Osoby zainteresowane fotowolontariatem zachęcamy do przeczytania wywiadu z wolontariuszką Schroniska "Na Paluchu" – Pauliną Ziętcik.

TEKST I ZDJĘCIA: Dorota Kaczmarek